On-line poradna

Pokud si nejste jisti, jestli jste se chovali "rizikově", zeptejte se v této poradně. Zodpovíme Vám všechny dotazy týkající se rizikového sexuálního chování a možnostech způsobů přenosu HIV. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a nejpozději v pracovní dny do 24 hodin od položení dotazu.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

svědění 2. 3. 2024

Uživatel: Cipísek, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, mám po PEP , které však bylo nasazeno krátce po 72 hod tudíž učinek může klesat. Po 28 dní a vysazení stav zkontrolován bez nálezu avšak příznaky ohledně kůže - svědění , zarudnutí či zarudle místa na kůži rukou., návaly tepla, bolavý kloub palce ruky přetrvávají i po léčbě nadále. Jinak bez teploty. čekám na další test za dva měsíce, Během PEP se objevovaly různé nežadoucí příznaky, avšak po ukončení PEP jsem se domníval že příznaky zmizí, zatím ne nebo velmi pomalu. Někdy se mi zdá že po jídle příznaky se zvýraznují. Možná je to setrvačností léčby a vysušenější kůže. Co by se mělo po PEP doplnit, strava, ošetření kůže, aby se tělo regenerovalo? děkuji

PREP with VZP insurance 28. 2. 2024

Uživatel: Leon, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Hello, I would like to know where I can get info + PREP medication having VZP insurance.

PrEP 28. 2. 2024

Uživatel: Jam, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, pokud beru PrEP on demand, jak dlouho zůstává lék v těle po poslední dávce? Děkuji, Honza

PrEP on demand 27. 2. 2024

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, Užívám PrEP on demand. V sobotu ve 22:00 jsem užil 2 tablety PrEP, ale žádná sexuální aktivita nenastala. Proto jsem už v neděli nepokračoval. V pondělí jsem ale sex měl, proto jsem užil 1 tabletu PrEP 3 hodiny před sexem a budu pokračovat následující tabletou za 24 a 48 hod. Je to tak v pořádku? V pondělí jsem užil jen jednu tabletu, protože jsem pochopil, že pokud neuplynulo více než 7 dní od posledního dne, kdy jsem užil poslední tabletu PrEP, měl bych pak užít tablety 1-1-1. Rozumím tomu správně? S pozdravem, Petr

Ovlivnění měření 22. 2. 2024

Uživatel: Šimon, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den mám na vás dotaz ovlivnila by jedna pilulka PEP (emtricitabine tenofovir disoproxil) výsledek testu HIV/AIDS Oraquick Advance HIV-1 /2 Rapid antibakteriálního testu?

PrEP on demand a daily 22. 2. 2024

Uživatel: Tomáš, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, jaký je, prosím, rozdíl v účinnosti, když se bere PrEP on demand a daily? Blíží se pak pak účinnost léku třeba k 95% v některém z případů (pokud je užíván správně)? S pozdravem, T.

Kde koupit PEP 16. 2. 2024

Uživatel: Dawe, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, dnes jsem měl nechráněný pohlavní styk s promiskuitní ženou. To že je promiskuitní jsem se dozvěděl až od ní po aktu a rád bych si pro své dobré svědomí pořídil PEP. Jak mám postupovat ? Děkuji jsem z ústeckého kraje kousek od ústí nad Labem

Descovy jako Prep v režimu On deman 14. 2. 2024

Uživatel: TOMas, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné přípravek Descovy (200mg/25mg) používat jako PrEP v režimu On deman. Děkuji moc za odpověď.

Prenos hiv 18. 1. 2024

Uživatel: Pavel, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobry den, mel jsem nechraneny (pouze) oralni sex s muzem (bez vyvrcholeni do ust) a nasledne jsem si vsiml, ze mam malou ranku na rtu. Beru PrEP on demand, ale v tomto pripade jsem lek (2 tabletky) vzal jen nekolik par minut pred a pak jsem pokracoval 1 tabletka za 24 hod a dalsi za 48. Jak velke je zde riziko nakazy? Dekuji.

PrEP 12. 1. 2024

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, pokud jsem vzal on demand PrEP ne 2 hod. před plánovanou sexuální aktivitou, ale těsně před (několik minut). Jaký to má vliv na účinnost léku? PrEP jsem tedy vzal 2-1-1, ale nebyly tam ty dvě hodiny před. Děkuji.

Shoda účinných látek v léku 12. 1. 2024

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, jak se prosím liší preparát Biktarvy 50 mg/200mg/25 mg - Bictegravir/Emtricitabin/Tenofoviralafenamid z německého trhu a Emtricitabine/Tenofovir disoproxil Mylan - 200mg/245 mg z ČR, který mam předepsaný já? Lze tyto preparáty v případě potřeby kombinovat při pravidelném užívání? Dekuji.

Možnost omezení dárcovství krevní plazmy při užívání PrEP 11. 1. 2024

Uživatel: Mara, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, jsem pravidelný dárce krevní plazmy, bohužel v poslední době přestávám věřit svému příteli so se týká sexu "mimo domov"...Chci proto začít užívat PrEP už kvůli své ochraně.Je možné, že mi látky obsažené v PrEP znemožní dále darovat plazmu? Nemůže tato látka ovlivnit kvalitu krve či zda se nemůže objevit ve vzorku krve jako nežádoucí pro další odběry? Děkuji

Kreatin a PrEP 8. 1. 2024

Uživatel: Honza, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, chci začít užívat kreatin jako doplněk stravy při silovém tréninku. Nevadí to při současném užívání PrEP? Četl jsem, že to může ovlivnit výsledky biochemuckych testů na funkci ledvin, které absolvuji co 3 měsíce. Děkuji.

PreP a testování 5. 1. 2024

Uživatel: Anon, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Zdravím, jak je to prosím s PrEP a jeho vlivem na testování HIV? Vzal jsem si PrEP od kamarád a teď bych si rád zažádal o vlastní. Musím dodržet určitý časový úsek od požití PrEP před první návstěvou? Děkuji za radu!

45 min zpozdeni u prep on demand 2. 1. 2024

Uživatel: Anon, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobry den, Beru prep on demand kvuli rizikove aktivite, a dnesni davku (rezim 2-1-1) jsem vzal s 45 min zpozdeni, jinak vsechny davky vzdy beru presne vcas (mam alarm). To bude v poradku? Takove mensi zpozdeni nevadi? Dekuji moc!

Kdy si vzít? 12. 12. 2023

Uživatel: Pavel, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, pokud jsem měl nechráněný orální styk (aktivní role) asi před měsícem, je už pozdě na to, lek užít? Mam obavu z nakažení, jelikož se u druhého a následně i u mě potvrdila kapavka - u mě v oblasti krku - mám zvětšené uzliny už asi 3 týdny, ale bez horečky.

Orální sex s mužem i ženou 21. 11. 2023

Uživatel: Martin, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý večer, měl jsem nechráněný orální sex s párem (muž a žena). Mezi nimi došlo k pohlavnímu styku s ejakulací do vaginy, pak následovalo moje zapojení se vzájemným orálním uspokojováním. Hrozí při tomto oralním sexu riziko nákazy ?Doporučili byste mi v tomto případě použít PrEP, PEP? Děkuji Martin

Pep 16. 11. 2023

Uživatel: Dovca, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, léky PeP jsem dostal v nemocnici v zahraničí. Po navratu do ČR mi bude zbívat ješťe půlka léků. Potřeboval bych vědět když je beru jako profylaxi jestli mi mohou nějak uškodit ikdyž nebudu pozitivní, dle minulé odpovědi nízká pravděpodobnost. A na koho se případně obrátit v ČR. Ohledně PeP? A nebo si mám udělat po dobrání léků test na HIV a vyčkat?

PeP a Orální sex s ejekulací na tělo 15. 11. 2023

Uživatel: Zdeněk, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, obdržel jsem PeP 56 hodinách po chráněné souloži s lubrigantem s ejekulací na prsa a před nasazením kondomu mě uspokojovala ústy aby mohlo dojít k erekci a nasazení kondomu? Náhodná znamost pod vlivem alkoholu. Proveden před nasazením PeP test HIV negatiní. Co z testu můžu usoudit? Na test mam jít 28 den po posledním léku? Jaké jsou zkušenosti s PeP že mi v tomto případě pomohou?

Přítel je hiv 1. 11. 2023

Uživatel: Peťan, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Krásný den. Můj přítel je HIV. Já negativní, ale s rakovinou lymfatických uzlin. Chtěl bych poradit kde a jak si opatřit prep Dík

Dotaz 30. 10. 2023

Uživatel: Xxx, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den.platí,ze pokud jsem hiv+na lecbe s vir.nalozi-opakovane nedetekovatelnou a partner hiv-negat. a uziva PreP pravidelne,je riziko prenosu hiv nemozné? (Dle noveho prohlaseni,ktere jsem cetl na vasich strankach).dekuji za odpoved.

Syfilis, kdy jít na test? A DoxyPEP 26. 10. 2023

Uživatel: JJ, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, byl jsem dnes informován (přesně 14 dnů od sexuálního kontaktu), že kluk má syfilis. Po jaké době zajít na test? (Jsem na PREP, co se týče HIV). Já byl na testech nedávno, vše v pořádku, tedy ode mne to asi nebylo, také by na to asi během 14 dnů nepřišel. Pokud jsem to chytil, tak jsem ve stádiu čerstvě po nakažení. Jsou v Praze ověřená místa, kde by to léčili injekcemi a ne hospitalizací? 2. dotaz, mluví se hodně o DoxyPEP, není lepší po takových náhodných stycích raději pak spoléhat na to? Na HIV má člověk PREP, ale ubránit se Syfilisu je náročné, orání sex s kondomem člověk neprovozuje, i kdyby nadobro k PREP používal kondom, což se moc neděje. Děkuji za odpověď.

PrEP a pojišťovny 25. 10. 2023

Uživatel: Jakub, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, od kdy by mohly veřejné zdravotní pojišťovny převzít úhrady za PrEP? Lék sice platím Sodexo kartou, ale i tak.

Dotaz na léky 24. 10. 2023

Uživatel: Josef, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, prosím, patří mezi “PREP léky” také lék s názvem Emtricitabine/Tenofovir disopeoxil Mylan? Nevím, jestli nedošlo v lékárně k záměně, dosud jsem používal léky od výrobce Krka. Moc děkuji

Dotaz Prep - nežádoucí účinky 17. 10. 2023

Uživatel: Daniel, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, omlouvám se, ale mám specifický dotaz. V současné době mám výhřez páteři. Byl jsem na vyšetření u neuroložky, která mi sdělila, že pro léčbu je zásadní správné fungování imunitního systému. Sdělil jsem lékařce, že preventivně užívám Prep (tj. praktikuji aktivní anální sex s kondomem + prep). Lékařka mi sdělila, že se mám informovat, zda Prep nemá nežádoucí účinky na funkci imunitního systému. V příbalovém letáku jsem tuto informaci vyloženě nenašel. Děkuji za odpověď.

postexpoziční profylaxe - cca. 7 dni po kontaktu s hiv krvi 14. 10. 2023

Uživatel: Lukys, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, je možné nasadit postexpoziční profylaxi kombinací antiretrovirových léčiv cca. 7 dni po kontaktu s hiv krvi nebo už je to pozdě. Jsem v zemi třetího světa, kde jsem byl přepaden neznámými bezdomovci/feťaky a jeden mě píchl inijekci. Je možné se domnívat, že inijekce bude infikovaná. Do ČR se vracím přesně za 6 dni, je možné a účinné 7 den po píchnutí nasadit postexpoziční profylaxi? Děkuji za odpověď

Hiv riziko 6. 10. 2023

Uživatel: patrik, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Pekny den. Mal som sex so znamym, ja som uzil Prep 2-1-1 schemu. (Cize 2 tbl pred sexom 3 hodiny. Znameho som otestoval hiv testom HIV INSTI co deteguju aj IgM. Nasledne sme mali sex, oralny bez kondomu, analny s kondomom, nakoniec sa urobil mne na tvar. Ale trochu semena mi spadla do nosa. Hned som si bol tvar umyt a vyplachnut nos vodou a pouzil som spray do nosa. Len v to rano pred sexom som mal v nose v dierke kde mi vecer kvaplo semeno- krustu, ktoru som rano odstranil prstom a trochu mi rano z nosa pri smrkani tiekla krv. Sex som mal az v noci, ale ranku v nose ako som sa pozeral som mal. Mam teraz strach ci som sa nakazil hiv cestou spermii v nose.

Dostupnost Apretude na českém trhu 29. 9. 2023

Uživatel: Filip, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, v jakém časovém rámci lze očekávat dostupnost injekční PrEP Apretude na českém trhu po nedávném schválení EMA?

2 tabletky před a 1 po 15. 9. 2023

Uživatel: Labutu, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, měl jsem před třemi týdny nechránění sex, před kterým jsem 10 hodin před užil 2 tablety prepu, po 24 hodinách jednu tabletu a poslední jsem si již nevzal, jelikož se mi udělalo špatně z jiných zdravotních důvodů a musel jsem do nemocnice. Nyní mi ten kluk napsal, s kterým jsem měl nechráněný sex, že mu teď na testech vyšlo HIV pozitivní. Jak velká šance je, že jsem pozitivní, když jsem si nevzal poslední tabletu při dávkování 2-1-1. Děkuji za odpověď.

Dotaz - Prep 26. 8. 2023

Uživatel: Daniel, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, potřebuji se informovat, zda v mém případě je nutné brát jako prevenci Prep. Jsem gay, který má náhodné styky. Provozuji aktivní anální sex vždy s kondomem, a tzv. pasivní orální sex bez kondomu a líbání. Chodím na testy co půl roku (HIV, syfilis, žloutenka C), na žloutenku B jsem očkovaný, vše negativní. Dostačuje mi tedy jako dostatečná ochrana kondom při análním sexu, nebo je mi doporučen i Prep. Děkuji za odpověď.

Aktuální počet dotazů v databázi ke zvolenému tématu: 165

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.