Staň se dobrovolníkem

V práci České společnosti AIDS pomoc má dobrovolnictví dlouholetou tradici. Náš spolek na dobrovolnických základech vznikl a dobrovolníci představují stále jeden z jeho hlavních pilířů, aby mohl realizovat svou prospěšnou spolkovou činnost.

"Dobrovolnická služba v Domě světla" je akreditovaným programem na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra č.j. MV-95355-2/OP-2008 a je realizován v souladu se zákonem č. 198/2002 Sb., o dobrovolnické službě, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a dalšími právními normami, týkajícími se této oblasti.

Dobrovolníci v akci

V čem nám můžete pomoci?

 • předtestové a potestové poradenství
 • výpomoc na akcích a kampaních, streetworking
 • poskytování informací o HIV/AIDS veřejnosti (např. Linka AIDS pomoci)
 • fundraising
 • média/PR/marketing
 • překlady a tlumočení
 • jazyková a stylistická výpomoc
 • jakákoli jiná pomoc dle zaměření a zkušeností uchazeče

Co dobrovolníkům nabízíme?

 • know-how a zázemí neziskovky, která hraje klíčovou roli v oblastech souvisejících s HIV/AIDS
 • zkušenosti v oblasti, kterou si sami vyberete
 • podporu, motivaci
 • možnost pracovat si na vlastních projektech dle zájmu uchazeče
 • fungující tým dobrovolníků, nové přátele a možnost účastnit se společných akcí i všech akcí ČSAP

Ozvi se nám

Chcete-li se stát dobrovolníkem České společnosti AIDS pomoc, z. s. nebo se prostě jen chcete dozvědět o dobrovolnictví více? Kontaktujte koordinátora dobrovolníků Ing. Oldřicha Lindu prostřednictvím e-mailu oldrich.linda@aids-pomoc.cz. S koordinátorem si domluvíte osobní schůzku přímo v Domě světla (Malého 3/282, Praha 8 - Karlín, 186 00 /metro Florenc/) nebo ve vašem městě.

Nebo napište jednoduše na dobrovolnici@aids-pomoc.cz

Obrázek č. 138
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.