Žiju i mimo chemsex

Užíváte si život v čase mezi epizodami chemsexu?

Ztracené víkendy

Zdá se vám, že víkend příliš rychle skončil? Jedna bezesná fuck party přechází do jiné? Pak možná máte dojem, že nestíháte vídat lidi, nestíháte věci, které jste si naplánovali, vyčítáte si v pondělí ráno, že jste neskončili dřív. Možná zjišťujete, že kvůli chemsexu nemáte čas na sociální život. Co s tím?

Snižování

Jestli přicházíte o celé víkendy, omezení času, který chemsexem promrháte, vám umožní dělat jiné věci (a také zlepšit dojezdy).

Zábava na drogách má postupně klesající výnosy – čím déle je užíváte, tím méně intenzivní je každý další nájezd.

Děje se tak proto, že vaše tělo se unavuje a vyčerpává zásoby neurotransmitérů, díky kterým se cítíte dobře.

Zastavit se včas

Snažte se naplánovat něco příjemného a zajímavého na víkend, tak zvýšíte pravděpodobnost, že nezačnete v pátek a neskončíte v pondělí ráno. Udělejte si plány s přáteli na dobu, kdy chcete skončit. Můžete se domluvit s přáteli na tom, že si dáte nějaké jídlo a budete sledovat televizi, zatímco přijde dojezd. Domluvte se, že si vzájemně nedovolíte jít na další party. Zařiďte, aby pro vás bylo obtížné získat další drogy. Používejte dealera, kterému doručení trvá nějakou dobu a nemějte kontakty na jiné. Neberte s sebou moc peněz, tak si nebudete moci koupit další drogy, když se naskytne příležitost. I jídlo vás dokáže vrátit do reality.

Udělejte si pauzu

Víkend bez drog vám může poskytnout čas na jiné věci a vyhnout se pro tento týden těžkému dojezdu. Udělejte si plán: kolik víkendů chcete strávit chemsexem každý měsíc nebo rok?

Co si počnu s volným časem?

Na jednu stranu může být fajn mít hodně času poté, co skončíte s drogami, na druhou stranu může být obtížné ten čas naplnit. Možná se budete nudit, dělat si starosti kvůli tomu, že právě přicházíte o zábavu nebo budete mít pocit, že doma za chvíli polezete po zdech nudou.

Zpočátku může být těžké naplánovat si aktivity, které máte rádi, ale usnadní to splnění vašich plánů na redukci množství užívaných drog. Naplánujte si napevno věci, na které jste dříve neměli čas: koníčky, sporty, lidé, místa. Změna místa často pomůže vašemu psychickému zdraví a pomoci vyhnout se pokušením.

Dobrovolnická práce je skvělý způsob jak potkat nové lidí a pocítit, že děláte něco užitečného. Všímejte si svých spouštěčů. Vyjít si na drink nebo domů k partnerovi na jídlo může být skvělý nápad, ale může to skončit i drogami. Vyhledávejte situace, u kterých není pravděpodobné, že povedou k drogám.

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.