Poppers

Poppers

Amylnitrity jsou lahvičky, dříve kapsle s těkavým bezbarvým nebo žlutým roztokem, název „poppers“ odkazuje k lupnutí při otevření (rozlomení) kapsle. Složení poppers se průběžně mění s tím, jak se jednotlivé látky, které obsahují, dostávají na seznam zakázaných látek. Poppers se vdechují z lahvičky nebo z oblečení, smočeného v poppers. Při spolknutí poppers hrozí zástava srdce a úmrtí. Chtěné účinky: euforie, sexuální touha, uvolnění hladkého svalstva bohatého na krev (konečník, vagína), to usnadňuje anální sex. Poppers se hojně užívají na tanečních party, pro zesílené vnímání hudby a světel. Velmi běžným nežádoucím účinkem jsou bolesti hlavy, ale i malátnost, mdloby, nevolnost až zvracení. Rizikem je prudké snížení krevního tlaku a zvýšení tepové frekvence. Poppers rozšiřují cévy v konečníku, to zvyšuje riziko krvácení při sexu, a mohou oslabit imunitu, uživatel tak je zranitelnější vůči infekcím. Při pravidelném užívání poppers přestávají účinkovat, po několika dnech abstinence se senzitivita vůči poppers vrací. Poppers by se neměly kombinovat s Viagrou, protože obě látky snižují krevní tlak. Léky na HIV zvyšují účinky léků na podporu erekce a tím ještě zvyšují rizika kombinace těchto látek, proto při užívání léků na HIV nelze míchat poppers a Viagru. Kombinace se stimulancii zvyšuje zátěž pro srdce. Poppers mohou zhoršit erekci.

Obrázek č. 138
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.