Poppers

Poppers

Amylnitrity jsou lahvičky, dříve kapsle s těkavým bezbarvým nebo žlutým roztokem, název „poppers“ odkazuje k lupnutí při otevření (rozlomení) kapsle. Složení poppers se průběžně mění s tím, jak se jednotlivé látky, které obsahují, dostávají na seznam zakázaných látek. Poppers se vdechují z lahvičky nebo z oblečení, smočeného v poppers. Při spolknutí poppers hrozí zástava srdce a úmrtí. Chtěné účinky: euforie, sexuální touha, uvolnění hladkého svalstva bohatého na krev (konečník, vagína), to usnadňuje anální sex. Poppers se hojně užívají na tanečních party, pro zesílené vnímání hudby a světel. Velmi běžným nežádoucím účinkem jsou bolesti hlavy, ale i malátnost, mdloby, nevolnost až zvracení. Rizikem je prudké snížení krevního tlaku a zvýšení tepové frekvence. Poppers rozšiřují cévy v konečníku, to zvyšuje riziko krvácení při sexu, a mohou oslabit imunitu, uživatel tak je zranitelnější vůči infekcím. Při pravidelném užívání poppers přestávají účinkovat, po několika dnech abstinence se senzitivita vůči poppers vrací. Poppers by se neměly kombinovat s Viagrou, protože obě látky snižují krevní tlak. Léky na HIV zvyšují účinky léků na podporu erekce a tím ještě zvyšují rizika kombinace těchto látek, proto při užívání léků na HIV nelze míchat poppers a Viagru. Kombinace se stimulancii zvyšuje zátěž pro srdce. Poppers mohou zhoršit erekci.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.