V klubu

V klubech se látky jako MDMA (extáze) nebo poppers užívaly dlouho před rozšířením chemsex party. Před klubem si dejte pozor na alkohol – může to být nebezpečné ve spojení s drogami, které budete později užívat (alkohol s GHB/GBL může způsobit kóma nebo úmrtí, každopádně je velké riziko, že definitivně zkazí večer). Pokud máte s sebou drogy pro partnera a přátele, můžete být obvinění z dealerství (šíření toxikomanie).

Starejte se o přátele, mějte přehled o tom, co užívají, abyste mohli informovat zdravotníky. Kdyby někdo začal panikařit, vezměte ho na klidné místo a ujistěte ho, že jde o efekt drog a že to brzy pomine.

Dávkování GHB/GBL v klubu je obtížné – jednak snadno ztratíte přehled o čase, jednak v klubu není moc klidných míst s dobrým osvětlením, aby bylo možné správně odměřit dávku. Proto je lepší odměřit a namíchat si dávku předem (s pomocí injekční stříkačky).

Je důležité zůstat hydratovaný (nápoji bez alkoholu), zejména když je horko nebo když hodně tančíte. Příliš mnoho tekutin také může způsobit potíže (hyponatremie).

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.