Sex party, chillouty

Sex party dříve neznamenala nutně chemsex, ale v současnosti se na takových akcích běžně předpokládá užívání. Většinou jsou chemsex party u někoho doma a mohou trvat několik dní. Může se stát, že se takto sejdou přátelé, nebo budou průběžně přicházet a odcházet lidé, pozvaní přes Grindr. Problém nastává, když někdo přijde na takovou party a je překvapený, protože nečekal, že se budou užívat drogy nebo že sex se bude provozovat způsobem, který mu nevyhovuje. Pod vlivem atmosféry na chemsex party a drogového opojení se výrazně posouvají hranice, někdy to je příjemné, jindy děsivé. Proto doporučujeme mluvit dopředu o tom, co vám při sexu vyhovuje a co ne.

Pokud se chystáte na party (nebo zvete dalšího kluka), položte několik otázek a ujistěte se, že víte, do čeho jdete:

  • Kolik chlapů tam je?
  • Jak dlouho trvá party?
  • Jaké „chems“ se tam užívají?
  • Používají se tam kondomy?
  • Jste všichni „na nule“ s HIV nebo na PrEPu?
  • Je tam někdo, kdo si šlehá?

Cílem těchto otázek je najít lidi, kteří dělají věci, které chcete dělat. Budete klidnější a nebudete se pak trápit výčitkami.

Hospodaření s časem: Jakmile jednou jste na party, můžete zjistit, že je těžké odtud odejít. Naplánujte si dopředu a realisticky odchod tak, abyste si dopřáli noční spánek a dostatek času na zotavení (dojezd) před prací. Někdy pomáhá vytvořit si plán, který není možné zrušit, nebo pokud jdete s kamarádem, domluvit se s ním a odejít společně.

Buďte připravení: Starejte se o ostatní, buďte hydratovaní, zkuste sníst malé množství jídla (něco lehkého jako jogurt nebo banán), přineste si s sebou hodně kondomů a lubrikantu, nepředpokládejte, že všechno potřebné tam bude. Vyhýbejte se sdílení tub s lubrikantem, protože takhle se také přenášejí STI. Pokud užíváte injekčně, přineste si vlastní stříkačky i s jehlami a nenechte se přesvědčit k tomu, abyste použili vybavení někoho jiného. Nenoste s sebou drahé věci, telefon mějte vždy u sebe. Nenoste s sebou větší obnosy peněz – pak je příliš snadné kupovat si další a další drogy nebo zůstat na party mnohem déle než jste plánovali. Mějte veškeré oblečení na jednom místě, nejlépe v batohu (nechcete zdlouhavě shánět spodní prádlo ve chvíli, kdy potřebujete jít domů). Sbalte s sebou nabíječku na telefon, je to důležité minimálně v případě, kdy budete potřebovat zavolat pohotovost. Nechte si doma v záloze nějaké peníze (tak, aby to stačilo na taxík), pro případ, že ztratíte peněženku a zůstanete sám ve vzdálené části města. Ještě před party si přečtěte, jaké nouzové situace hrozí a jak na ně reagovat (například naše doporučení první pomoci při chemsexu) a kde získat PEP po nechráněném sexu (v našich podmínkách v AIDS/HIV centrech). Pokud si nejste jistí, že zcela dodržujete zásady bezpečného sexu, poraďte se v AIDS/HIV centru o PrEPu (například pražské AIDS centrum v ÚVN) .

Nejlepší by bylo mít sex jenom s muži, které dobře znáte a o kterých víte, že pravidelně chodí na testy HCV, HIV a jiných STI a kteří by vám řekli, kdyby jim něco bylo. S lidmi, které dobře znáte, se snadněji mluví o redukci rizik. Ale i kdyby nastala ta nepravděpodobná ideální situace, kdy si se všemi upřímně promluvíte o jejích zdraví, stále tam může být někdo, kdo je HCV, HIV pozitivní nebo má syfilis a ještě o tom sám neví. Když jste na menší nebo střední fuck party, není nemožné získat nějaké kontaktní údaje od všech přítomných. Každopádně mějte telefonní číslo na hostitele (ten bude mít kontakt na ostatní). Možná budete chtít říct ostatním, že vám diagnostikovali syfilis, kapavku nebo jinou STI a že oni také mohli být vystavení infekci. Abyste snížili riziko přenosu infekcí, nesdílejte svá dilda, vibrátory ani jiné hračky. Na lubrikant napište své jméno a nikomu ho nepůjčujte. Přineste s sebou svůj ručník a ležte jenom na něm, plochy, na kterých ležíte, dezinfikujte.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.