Po

Každá zábava jednou skončí

Vaše tělo a mysl potřebují odpočinek. Snažte se neodkládat nevyhnutelné tak, že zamíříte do dalšího chilloutu – jen si tím zhoršíte dojezd.

Dojezd

Několik dní po akci si připadáte úplně „dole“, protože drogy přiměli váš mozek k uvolnění většiny chemikálií, které způsobují, že se cítíte dobře, ve stejnou dobu. Dokud je mozek nenahradí, depresivní nálada je nutná daň. Naštěstí to přejde během několika dní.

Možná bude příjemnější relaxovat s kamarády, se kterými se o sebe vzájemně postaráte.

Neberte si další drogy, abyste se vyhnuli dojezdu – bude to jenom horší, až zábava přece jenom skončí. Pokud nepříjemné pocity přetrvávají déle než několik dní a zhoršují se, zkraťte své akce a poraďte se s lékařem.

Najezte se

Pijte hodně nealkoholických nápojů, aby se z těla, zejména z jater, odplavily toxiny. Jezte jídla bohatá na proteiny (maso, ryby, sóju, čočku, banány, slunečnicová semínka, arašídy nebo mandle) a vitamíny (pomeranče, kiwi, avokádo, mrkev, brokolici, špenát). V tomto čase se vyhýbejte „detoxikačním“ režimům, které zahrnují hladovění nebo nevyváženou stravu.

Spěte

Vždy se snažte zajistit si celonoční spánek před prací. I potom budete unavení, bez nálady a nesoustředění, ale budete se cítit mnohem lépe.

V poslední večer skončete brzy, tak, abyste se stihli najíst, nechat vyvanout drogy a vyspat se tak jak jste zvyklí.

Dejte si pozor na užívání léků na spaní (zejména benzodiazepinů), mohli byste si na nich vypěstovat závislost. Raději užívejte volně prodejné léky po konzultaci s lékárníkem. Přečtěte si text o usínání v češtině od Mainline.

Pokud užíváte léky na HIV, nastavte si budík na čas, kdy je užíváte, abyste náhodou nezaspali.

Zranění

Zjistěte si dopředu, kde získat podporu (krizové linky, specifická pomoc v souvislosti s chemsexem). Věci, které se dějí během večera a vypadají v tu chvíli dobře a příjemně, další den se mohou proměnit v nepříjemné vzpomínky, kvůli kterým se cítíte provinile nebo depresivně.

Užívání některých drog (zejména mefedronu), nedostatek spánku nebo i jen kousnutí do tváře nebo jazyka mohou vést k bolestivým vředům v ústech. Pravidelné kloktání slabým roztokem vlažné slané vody pomáhá urychlit hojení a redukuje bolest.

Podívejte se na Davidovu brožuru o první pomoci při chemsexu, v případě zdravotních problémů nestyďte se a zajděte za lékařem.

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.