Mefedron

Mefedron (mňau-mňau, meph, m-cat, hnojivo, koupelová sůl)

Mefedron ke stimulační látka, chemicky podobná amfetaminům, patří mezi syntetické kathinony. Mefedron vypadá jako bílý, krémový nebo žlutý prášek, často také krystalky, které se mají před užíváním rozmělnit. Mefedron se šňupe, polyká zabalený v papíře (tzv. bomby), rozpouští se a užívá se injekčně, je možná i rektální aplikace.

Chtěné účinky mefedronu: první hodinu po aplikaci uživatel cítí euforii, bdělost, sebedůvěru, vzrušení, povídavost. Někteří lidé ten stav popisují jako kombinaci kokainu a extáze (MDMA).

Mezi nežádoucí účinky patří velmi nepříjemný dojezd (únava, deprese, neschopnost koncentrace na několik dní). Čím více mefedronu a delší jízda, tím horší dojezd.

Za rizikovou se považuje kombinace s alkoholem, protože zvyšuje riziko potíží s dýcháním. Časté jsou vředy a jiná zranění v ústech, protože mefedron způsobuje zatínání čelistí, uživatel se může kousnout do úst nebo jazyka a nevšimnout si toho.

Mefedron se často užívá v kombinací s „G“ aby se kompenzovala ospalost, kterou „G“ vyvolává. Vedlejším účinkem mefedronu jsou potíže s erekcí, takže se často kombinuje s Viagrou. Mefedron, zejména v kombinaci s jinými látkami, vyvolává nepředvídatelné reakce a prolamuje zábrany, takže je pravděpodobnější sex s za takových okolností, které se uživateli zpětně jeví jako nepříjemné. Účinek mefedronu vyprchává rychleji než účinek pervitinu, vyžaduje častější aplikaci, to podporuje rozvoj závislosti. Při pravidelném užívání se objevují srdeční arytmie, skřípání zubů (ovlivňuje stav chrupu), problémy se spánkem, závratě, pokles nálad, paranoidní stavy.

Mefedron je relativně nová látka, víme o něm méně než o jiných látkách. Zřejmé je, že stimuluje srdce a zrychluje pulz. Některým lidem modrají prsty. Vedlejší účinky jsou podobné jako u amfetaminů (skřípání zuby, úzkost, paranoia, krátkodobé výpadky paměti, změny tělesné teploty).

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.