Před

Pořádně si odpočiňte, abyste měli výdrž na party a na dojezd, který přijde po ni. Pokud máte velké plány na víkend, zkuste mít co nejvolnější víkend před tím. Uvažujte o tom, jestli by se vyplatilo zajistit si nějaké dny volna od práce po víkendu.

Zásobte se pitím (izotonické sportovní drinky jsou v pořádku, ale nesmí v nich být kofein), lízátky nebo žvýkačkami, abyste uvolnili sevření čelistí a skřípání zuby (to přijde, když užijete MDMA, kokain, pervitin), balzámem na suché rty, kondomy a lubrikantem.

Věnujete pozornost výživě – dobře jezte, dejte si multivitamin před a po dlouhém víkendu. Těžká jídla, která obsahují škrob, jako je rýže, těstoviny, chléb nebo brambory před akcí vám poskytnou více pomalu uvolňované energie. Po víkendu, až budete na dojezdu, se vám nejspíš nebude chtít vařit nebo nakupovat, zajistěte si proto s předstihem snadno zpracovatelné jídlo, které už bude v lednici, až dorazíte domů.

Ujistěte se, že budete mít přístup ke kondomům a lubrikantu na vodní bázi, i když vůbec neplánujete sex – prostě budete připravení. Pokud je možné, že dojde na fisting, vezměte si i latexové rukavice. Pokud užíváte léky na HIV, ujistěte se, že jich máte s sebou dost na celý víkend.

Počítejte s tím, že nakonec můžete skončit jinde a jindy, než plánujete. Kdybyste úplně zapomněli na své léky na HIV, nezdvojujte si další dávku, užijte běžnou dávku léků. Zeptejte se svého lékaře, s jak velkým zpožděním ještě můžete užít zapomenutou dávku svých léků. Pokud se vám bude opakovaně stávat, že vynecháte dávku, hrozí, že už nebudete U=U a navíc váš vir HIV získá resistenci na léky, které užíváte.

Snažte se s kamarády ještě před akcí domluvit na „policejní hodině“, na době, kdy party končí a jde se domů.

Snažte se dopředu o to, abyste si nastavili i další omezení, například se můžete rozhodnout nevzít si velké množství peněz (ani platební kartu), domluvit se na společném odchodu s kamarádem nebo za žádných okolností nejít na Grindr, když už jste na cestě domů.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.