Rektální aplikace

Rektální aplikace (booty bumping, boofing, dabbing, stuffing, anální aplikace) – sliznice kolem análního otvoru a uvnitř v rektu snadno vstřebává drogu, která pak pokračuje krevním řečištěm do mozku. Drogy v prášku lze vetřít prstem do sliznice kolem análního otvoru (tzv. „dabbing“), pilulky nebo drogy v prášku lze zabalit do cigaretového papíru a aplikovat do rekta (tzv. „stuffing“). Tyto způsoby aplikace nesou větší riziko popálení análního otvoru a rekta, protože droga není rozpuštěná ve vodě. Drogu v tekuté podobě (nebo prášek rozpuštěný ve vodě) nabereme do stříkačky bez jehly, zasuneme do zadku a pomalu vstříkneme dávku. V průběhu 30 vteřin by se droga měla dostat do krevního oběhu. Análně užité drogy se vstřebávají rychleji než když se polykají a většinou mají silnější účinek. Vtírání drogy do análního otvoru může to místo znecitlivit nebo podráždit, způsobit krvácení nebo zánět a tím umožnit šíření infekcí. Tímto způsobem se užívá mefedron, kokain, pervitin. Mefedron může spálit sliznici v rektu a kolem análního otvoru, způsobit bolest, krvácení a hemeroidy.

Bezpečnější rektální aplikace: některé drogy jako GBL jsou tak žíravé (GBL dokonce taví některé plasty), že by se neměli aplikovat análně, protože výstelka rekta je příliš jemná a může být vážně poškozená. Pokud chcete aplikovat análně, je lepší rozpustit drogu ve vodě a nabrat ji do nové stříkačky bez jehly. Sdílení stříkačky, která už byla v něčím zadku, i když nemá jehlu, zvyšuje riziko přenosu infekcí jako kapavka nebo virová hepatitida typu C, totéž platí pro nedezinfikovaný prst, který vtírá drogu do análního otvoru. Virová hepatitida typu A a různé bakterie, které žijí ve stolici, se snadno přenesou, pokud si pořádně neumyjete ruce a hračky.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.