Rektální aplikace

Rektální aplikace (booty bumping, boofing, dabbing, stuffing, anální aplikace) – sliznice kolem análního otvoru a uvnitř v rektu snadno vstřebává drogu, která pak pokračuje krevním řečištěm do mozku. Drogy v prášku lze vetřít prstem do sliznice kolem análního otvoru (tzv. „dabbing“), pilulky nebo drogy v prášku lze zabalit do cigaretového papíru a aplikovat do rekta (tzv. „stuffing“). Tyto způsoby aplikace nesou větší riziko popálení análního otvoru a rekta, protože droga není rozpuštěná ve vodě. Drogu v tekuté podobě (nebo prášek rozpuštěný ve vodě) nabereme do stříkačky bez jehly, zasuneme do zadku a pomalu vstříkneme dávku. V průběhu 30 vteřin by se droga měla dostat do krevního oběhu. Análně užité drogy se vstřebávají rychleji než když se polykají a většinou mají silnější účinek. Vtírání drogy do análního otvoru může to místo znecitlivit nebo podráždit, způsobit krvácení nebo zánět a tím umožnit šíření infekcí. Tímto způsobem se užívá mefedron, kokain, pervitin. Mefedron může spálit sliznici v rektu a kolem análního otvoru, způsobit bolest, krvácení a hemeroidy.

Bezpečnější rektální aplikace: některé drogy jako GBL jsou tak žíravé (GBL dokonce taví některé plasty), že by se neměli aplikovat análně, protože výstelka rekta je příliš jemná a může být vážně poškozená. Pokud chcete aplikovat análně, je lepší rozpustit drogu ve vodě a nabrat ji do nové stříkačky bez jehly. Sdílení stříkačky, která už byla v něčím zadku, i když nemá jehlu, zvyšuje riziko přenosu infekcí jako kapavka nebo virová hepatitida typu C, totéž platí pro nedezinfikovaný prst, který vtírá drogu do análního otvoru. Virová hepatitida typu A a různé bakterie, které žijí ve stolici, se snadno přenesou, pokud si pořádně neumyjete ruce a hračky.

Obrázek č. 138
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.