Odrovná ketamin i slona?

Odrovná ketamin i slona?

Ano, ketamin odrovná i slona. Ale potřebovali byste ho k tomu hodně. Lidé potřebují mnohem méně, v závislosti na tom, jakým způsobem ho užijí.

  • ŠŇUPÁNÍ – SNIFF

Většina lidí užívá ketamin tak, že z něj udělá malou lajnu nebo hromádku a šňupe ho. Při tomto způsobu užití do krevního řečiště se přes nosní sliznici dostane značné množství vdechnutého ketaminu – tak 25 až 50 procent. Stane se to docela rychle, takže efekt pocítíte během pěti - deseti minut. Je důležité pořádně rozmělnit ostré krystaly ketaminu na prášek, jinak se může stát, že začnete krvácet z nosu. Většina efektů takto užitého ketaminu vymizí po dvou hodinách.

  • REKTÁLNÍ APLIKACE – PLUGGING

Velké množství látek se snadno vstřebává do krevního řečiště přes rektum. To je důvod, proč lékaři někdy předepisují čípky. V mnoha situacích může být užitečné vyhnout se žaludku, abyste dostali něco do krevního řečiště, zvlášť když cítíte nevolnost. I ketamin je možné užívat rektálně, ale nejspíš to za to nestojí. Nedostanete do krevního řečiště víc než třicet procent látky.

  • ORÁLNĚ- POLYKÁNÍM

Ve zdravotnictví se někdy předepisuje ketamin pro orální užití, zvlášť pokud pacientem je dítě, ale tato metoda není moc efektivní pro rekreační užívání. Ketamin je velmi hořký a museli byste ho užít mnohem více, abyste dosáhli stejného efektu jako při šňupání. Do krevního řečiště se nedostane víc než dvacet procent z užitého množství, protože v žaludku se velká část ketaminu změní na neaktivní norketamin.

  • INJEKČNĚ – DO SVALU

Při injekční aplikaci do svalu se ketamin do krevního řečiště dostává velmi rychle. Čas budete mít právě tak akorát na to, abyste vytáhli jehlu. Během několika mála minut se devadesát procent látky dostane do vašeho mozku. Jehly ale nejsou pro každého a velmi snadno způsobí zdravotní problémy, pokud se nepoužívají s extrémní opatrností.

  • INJEKČNĚ – DO ŽÍLY

Nejefektivnější a nejrizikovější cestou, jak užívat ketamin, je aplikovat ho rovnou do žíly, tedy do krevního řečiště. Je výhodou, když se aplikuje jako anestetikum, protože tak účinkuje okamžitě. Nevýhodou však zůstává injekční aplikace. Když si totiž dáváte velkou dávku, můžete upadnout do bezvědomí, ještě než dokončíte aplikaci. A upadnout do bezvědomí s jehlou v předloktí není to nejlepší, co byste si přáli pro sebe ani pro lidi kolem vás.

  • SUBLINGVÁLNĚ – POD JAZYK

Ketamin je možné užívat tak, že si ho dáte pod jazyk jako LSD, dokud se nevstřebá do krevního řečiště přes sliznici. Ale intenzivní hořká chuť ketaminu způsobuje, že není snadné ho dost dlouho udržet pod jazykem. Také to není příliš efektivní způsob užívání, protože do krevního řečiště se nedostane víc než třicet procent látky. Kvůli mnoha nevýhodám a prakticky žádným výhodám jde o nejméně populární způsob užívání ketaminu.

  • SEDATIVUM PRO ZVÍŘATA

Většina lidí zná ketamin jako koňské uspávadlo. Něco na tom je, veterináři skutečně někdy užívají ketamin při operacích jako anestetikum. S ketaminem můžete odrovnat i slona. Ale pro zvíře, které váží pět tun, budete potřebovat kolem pěti gramů ketaminu. Proto veterináři většinou používají silnější opioidy jako karfentanil nebo etorpin, jichž není k uspání slona potřeba víc než deset miligramů.

Převzato z Chems and sex, Mainline, 2019.

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.