Kouření

Kouření – drogy jako crack nebo pervitin je možné kouřit ze skleněné dýmky. Drogy jako ketamin se kouří z folie, konopí se míchá s tabákem v jointu. Droga je v kouři, který jde do plic, odtud přechází přes vlásečnice do krve a tak se dostává do mozku. Nájezd přichází během několika vteřin a někdy je rychlejší než při injekčním užívání. Při kouření si můžete popálit ústa (dýmka se zahřívá na vysokou teplotu) a poškodit plíce. Kouření drog s tabákem může vyvolat nemoci, spojené s kouřením, například rakovinu, onemocnění srdce nebo potíže s dýcháním.

Bezpečnější kouření: když má někdo opar na rtech, sdílení jointů, dýmek, bong nebo cigaret může přenášet herpes. Totéž platí pro syfilis, pokud někdo má vřed v ústech. V případě krvácejících nebo popraskaných rtů se při kouření dá nakazit i hepatitidou typu C. Při kouření z alobalu jeho ostré okraje mohou poranit kůži a umožnit šíření infekcí. Horká folie může způsobit ošklivé popáleniny. Vyhýbejte se sdílení dýmek a fólií. Při kouření z dýmky můžete chránit své rty tak, že obalíte konec dýmky gumičkou. Kouření z bong naplněných vodou dělá kouření bezpečnějším, kouř je chladnější a zbaví se části nečistot. Investujte do vaporizéru – vaporizace drog při vysokých teplotách je bezpečnější, pára obsahuje méně nečistot než kouř a je šetrnější k plicím. Vdechujte pomalu, chraňte plíce před horkým kouřem.

Obrázek č. 138
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.