Kouření

Kouření – drogy jako crack nebo pervitin je možné kouřit ze skleněné dýmky. Drogy jako ketamin se kouří z folie, konopí se míchá s tabákem v jointu. Droga je v kouři, který jde do plic, odtud přechází přes vlásečnice do krve a tak se dostává do mozku. Nájezd přichází během několika vteřin a někdy je rychlejší než při injekčním užívání. Při kouření si můžete popálit ústa (dýmka se zahřívá na vysokou teplotu) a poškodit plíce. Kouření drog s tabákem může vyvolat nemoci, spojené s kouřením, například rakovinu, onemocnění srdce nebo potíže s dýcháním.

Bezpečnější kouření: když má někdo opar na rtech, sdílení jointů, dýmek, bong nebo cigaret může přenášet herpes. Totéž platí pro syfilis, pokud někdo má vřed v ústech. V případě krvácejících nebo popraskaných rtů se při kouření dá nakazit i hepatitidou typu C. Při kouření z alobalu jeho ostré okraje mohou poranit kůži a umožnit šíření infekcí. Horká folie může způsobit ošklivé popáleniny. Vyhýbejte se sdílení dýmek a fólií. Při kouření z dýmky můžete chránit své rty tak, že obalíte konec dýmky gumičkou. Kouření z bong naplněných vodou dělá kouření bezpečnějším, kouř je chladnější a zbaví se části nečistot. Investujte do vaporizéru – vaporizace drog při vysokých teplotách je bezpečnější, pára obsahuje méně nečistot než kouř a je šetrnější k plicím. Vdechujte pomalu, chraňte plíce před horkým kouřem.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.