Sexuálně přenosné infekce (STI)

Je snadné mít více partnerů když jste v klubu nebo v sauně a „jedete“ na drogách. Drogy vás udrží vzhůru a vzrušené mnohem déle a pravděpodobně ztíží ejakulaci. Když máte sex déle a s více partnery, zvýší to vaše šance na některou z STI. Platí, že více mužů = více STI. Proto je důležité, abyste jednou za tři měsíce chodili na testy. Kapavkou nebo syfilis se můžete nakazit, i když používáte kondom.

Tvrdší, delší, bolestivější: Drogy vás můžou udržet vzhůru, vzrušeného a s erekcí hodně dlouho. Když máte sex hodně dlouho, může dojít k poškození kůže na vašem penisu a kolem konečníku (to nemusíte zaznamenat až do dalšího dne, protože drogy zamaskují bolest). Budete mnohem zranitelnější vůči infekcím.

HIV, kondomy a nedetekovatelný status: Někteří muži na party a v saunách odmítají používat kondomy. Možná to je tím, že žijí s HIV a mají nedetekovatelnou virovou nálož, takže neriskují, že někoho nakazí HIV. Ale je dost dobře možné, že ne každý muž na party nebo v sauně je nedetekovatelný. Většina mužů chytí HIV od někoho, kdo ještě neví, že je pozitivní. I když někdo říká, že je negativní a že byl na testech, je možné, že se někdy v poslední době nakazil. Pokud si nejste úplně jistí, že každý z vašich sexuálních partnerů, s kým jste měl sex bez kondomu, byl nedetekovatelný a medikovaný, nebo negativní a na PrEP, přemýšlejte o PEP (co nejdříve).

HCV a skupinový sex na drogách: Hepatitida typu C se většinou přenáší krví. Skupinový sex je velkým rizikem, protože dlouhé sexování (zejména v pasivní roli), používání pomůcek nebo fisting může poškodit rektum a způsobit mikroskopické krvácení, kterého si pouhým okem nemůžete všimnout. Pomocí tohoto mikroskopického krvácení se virová hepatitida C prostřednictvím penisu, ruky (při fistingu) nebo pomocí sdílených sexuálních hraček může přenést i mezi účastníky sexuální party, kteří spolu vůbec nepřišli do kontaktu.

Snížení počtu sexuálních partnerů při skupinovém sexu, používání vždy nového kondomu a důkladné mytí mezi partnery může pomoci zredukovat riziko. Nesdílejte nádoby s lubrikantem, protože virus HCV přežije na lubrikantu (v tubě) i dva dny. Sdílením vybavení na injekční aplikaci podstupujete značné riziko přenosu HCV.

Obrázek č. 138
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.