Sexuálně přenosné infekce (STI)

Je snadné mít více partnerů když jste v klubu nebo v sauně a „jedete“ na drogách. Drogy vás udrží vzhůru a vzrušené mnohem déle a pravděpodobně ztíží ejakulaci. Když máte sex déle a s více partnery, zvýší to vaše šance na některou z STI. Platí, že více mužů = více STI. Proto je důležité, abyste jednou za tři měsíce chodili na testy. Kapavkou nebo syfilis se můžete nakazit, i když používáte kondom.

Tvrdší, delší, bolestivější: Drogy vás můžou udržet vzhůru, vzrušeného a s erekcí hodně dlouho. Když máte sex hodně dlouho, může dojít k poškození kůže na vašem penisu a kolem konečníku (to nemusíte zaznamenat až do dalšího dne, protože drogy zamaskují bolest). Budete mnohem zranitelnější vůči infekcím.

HIV, kondomy a nedetekovatelný status: Někteří muži na party a v saunách odmítají používat kondomy. Možná to je tím, že žijí s HIV a mají nedetekovatelnou virovou nálož, takže neriskují, že někoho nakazí HIV. Ale je dost dobře možné, že ne každý muž na party nebo v sauně je nedetekovatelný. Většina mužů chytí HIV od někoho, kdo ještě neví, že je pozitivní. I když někdo říká, že je negativní a že byl na testech, je možné, že se někdy v poslední době nakazil. Pokud si nejste úplně jistí, že každý z vašich sexuálních partnerů, s kým jste měl sex bez kondomu, byl nedetekovatelný a medikovaný, nebo negativní a na PrEP, přemýšlejte o PEP (co nejdříve).

HCV a skupinový sex na drogách: Hepatitida typu C se většinou přenáší krví. Skupinový sex je velkým rizikem, protože dlouhé sexování (zejména v pasivní roli), používání pomůcek nebo fisting může poškodit rektum a způsobit mikroskopické krvácení, kterého si pouhým okem nemůžete všimnout. Pomocí tohoto mikroskopického krvácení se virová hepatitida C prostřednictvím penisu, ruky (při fistingu) nebo pomocí sdílených sexuálních hraček může přenést i mezi účastníky sexuální party, kteří spolu vůbec nepřišli do kontaktu.

Snížení počtu sexuálních partnerů při skupinovém sexu, používání vždy nového kondomu a důkladné mytí mezi partnery může pomoci zredukovat riziko. Nesdílejte nádoby s lubrikantem, protože virus HCV přežije na lubrikantu (v tubě) i dva dny. Sdílením vybavení na injekční aplikaci podstupujete značné riziko přenosu HCV.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.