Sexuálně přenosné infekce (STI)

STI

Delší sex s více partnery zvyšuje vaše šance na některou z STI. Je snadné mít více partnerů, když jste v klubu nebo v sauně a „jedete“ na drogách. Drogy vás udrží vzhůru a vzrušené mnohem déle a pravděpodobně ztíží ejakulaci.

Více mužů = více STI. Proto je důležité, abyste jednou za tři měsíce chodili na testy. Kapavkou nebo syfilis se můžete nakazit, i když při análním sexu používáte kondom.

Tvrdší, delší, bolestivější

Drogy vás můžou udržet vzhůru, vzrušeného a s erekcí hodně dlouho. Když máte sex hodně dlouho, může dojít k poškození kůže na vašem penisu a kolem konečníku. To nemusíte zaznamenat až do dalšího dne, protože drogy zamaskují bolest. Budete mnohem zranitelnější vůči infekcím.

HIV a chemsex

Na party a v saunách muži často odmítají používat kondomy.

Někteří z nich žijí s HIV a mají nedetekovatelnou virovou nálož, takže neriskují, že někoho nakazí HIV. Ale je dost dobře možné, že ne každý muž na party nebo v sauně je nedetekovatelný.

Většina mužů chytí HIV od někoho, kdo ještě neví, že je pozitivní.

I když někdo říká, že je negativní a že byl na testech, je možné, že se někdy v poslední době nakazil. Pokud si nejste úplně jistí, že každý z vašich sexuálních partnerů, s kým jste měl sex bez kondomu, byl nedetekovatelný a medikovaný, nebo negativní a na PrEP, přemýšlejte o PEP (co nejdříve zavolejte na místní HIV centrum).

Pokud nejste vždy důslední v používání kondomů, možná budete potřebovat PrEP.

HCV a chemsex

Hepatitida typu C se většinou přenáší krví. Skupinový sex je velkým rizikem, protože dlouhotrvající soulož (zejména v pasivní roli), používání pomůcek nebo fisting může poškodit rektum a způsobit mikroskopické krvácení, kterého si pouhým okem nemůžete všimnout. Pomocí tohoto mikroskopického krvácení se virová hepatitida C prostřednictvím penisu, ruky (při fistingu) nebo pomocí sdílených sexuálních hraček může přenést i mezi účastníky sexuální party, kteří spolu vůbec nepřišli do kontaktu.

Snížení počtu sexuálních partnerů při skupinovém sexu, používání vždy nového kondomu a důkladné mytí před sexem s dalším partnerem může pomoci zredukovat riziko.

Nesdílejte nádoby s lubrikantem, protože virus HCV přežije na lubrikantu (v tubě) i dva dny.

Sdílením vybavení na injekční aplikaci podstupujete značné riziko přenosu HCV.

Muži, žijící s HIV, jsou zranitelnější vůči HCV.

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.