Seznamovací aplikace

Možná vám připadá, že většina lidí na online chatu jede na drogách (a není možné sehnat na rande nikoho střízlivého), ale je to tím, že lidé pod vlivem pervitinu tráví opravdu hodně času na seznamkách, aby pozvali další lidi a udrželi party v chodu. Někdy se stává, že vás někdo pozve k sobě, ale než dorazíte, ztratí chuť na sex, vystřízliví, nebo se ukáže, že se nezeptal ostatních, jestli souhlasí s tím, že pozve někoho dalšího (v tomto případě vás). Užívání drog a sex s mnoha lidmi zvyšuje riziko, že se nakazíte některým ze sexuálně přenosných onemocnění. Většinou není možné přímo zmiňovat sex, drogy a chemsex na seznamkách jako je Grindr, proto je dobré věnovat se poznámkám, které lidé mají u profilu. Zkratky se rychle vyvíjejí, uvádíme proto jenom některé příklady.

  • PnP (Party and Play), stejně jako HnH (high and horny) – sex pod vlivem návykových látek,
  • parTy – kdykoliv je uprostřed slova velké T, jde o tzv. tinu (pervitin), wired – pod vlivem drog, chems – drogy,
  • fun – sex, FF – fisting, BB (bareback) nebo raw, ale i hesla jako například open minded – sex bez kondomu,
  • chillout nebo group – většinou chemsex party,
  • G&T – GHB/GBL a tina (pervitin), GMTV – GHB/GBL, mefedron, tina (pervitin), Viagra,
  • special interests/no limits – často hardkórové sexuální scénáře, něčím extrémní, tabuizované nebo ilegální.
  • farmaceut – dealer, slam/slamming/iSlam – injekční užívání

Často se dá domyslet, jaký je význam zkratky, kdyby ne, určitě je neignorujte a ptejte se na jejích význam, jinak se může stát, že se dostanete na party, kde všichni užívají injekčně nebo sexují způsobem, který pro vás je příliš extrémní. Mnoha lidem pak zpětně vadí, že například užili perivtin injekčně přesto, že jsou zvyklí na šňupání nebo kouření, nebo že se zúčastnili sexuálních scénářů, se kterými by ve střízlivém stavu nesouhlasili.

I přesto, že atmosféra při chemsexu moc nepodporuje povídání si o hranicích a rizicích, vyplatí se dopředu říct, co a jak chcete nebo nechcete užívat (snižuje to tlak, který na vás ostatní vyvíjejí). Totéž platí o zjišťování HIV statusu, používání kondomů, užívání PrEPu nebo BB sexu.

Někteří muži nadužívají online seznamky, po každém odmítnutí navazují další a další kontakty, aby získali ocenění a zachránili něco ze své sebedůvěry. Seznamky „jedou“ i v hodinách, kdy jsou kluby a jiná místa, kde je možné potkat lidi, zavřená. Mnozí uživatelé pak trpí poruchami spánku.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.