workingpositively

Obrázek č. 96

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV #workingpositively

Česká společnost AIDS pomoc, z.s. ve spolupráci s firmami IBM a SAP zve zaměstnavatele, aby se připojili ke kampani #workingpositively se závazkem být viditelnými vzory v podpoře zaměstnanců žijících s HIV. Kampaň byla poprvé spuštěna v Německu v červnu roku 2019 a rozšířila se do dalších zemí jako je Rakousko, Česká republika, Slovensko a USA.

Po úspěchu z června 2019, kdy německá kampaň zaznamenala více než 100 společností, které podepsaly prohlášení o ukončení diskriminace na pracovišti vůči zaměstnancům žijícím s HIV, rozšířila v roce 2020 Česká společnost AIDS pomoc, z.s. s partnery IBM a SAP svou kampaň #workingpositively i do České republiky.

I dnes přetrvává diskriminace vůči lidem žijícím s HIV. Strach, stigma a základní dezinformace nadále vedou k vyloučení těchto osob ze soukromého a pracovního sektoru i omezení pracovních příležitostí.

Zaměstnavatelé, kteří podporují začlenění lidí žijících s HIV, vědí, že vytvořením příjemného prostředí napříč širokou škálou rozmanitostí není pouze správná věc, ale také dobrá obchodní praxe. Vytvářením přívětivého pracoviště pro zaměstnance s HIV těží zaměstnavatelé při náboru pracovníků, udržení personálu a také výrazně zlepšují angažovanost a produktivitu zaměstnanců.

Kampaň za lidská práva zve vaši společnost k ukončení diskriminace na pracovišti pracovníků žijících s HIV.

Více informací ohledně #workingpositively a možnosti zapojení se do projektu poskytne Michal Dabkowski z Kyndryl (michal.dabkowski@kyndryl.com) nebo Robert Kirchstein z SAP (robert.kirchstein@sap.com).

Projekt IBM a SAP ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, z.s.

Aktualizováno 28.7. (JP)

Přílohy

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.