On-line poradna

Pokud si nejste jisti, jestli jste se chovali "rizikově", zeptejte se v této poradně. Zodpovíme Vám všechny dotazy týkající se rizikového sexuálního chování a možnostech způsobů přenosu HIV. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a nejpozději v pracovní dny do 24 hodin od položení dotazu.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Bolest v krku zjištěný zlatý Stafylokok 21. 1. 2022

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, již druhý týden mě bolí v krku nebo spíše nosohltan, polykání nijak zvlášť neholí. Byl jsem u praktického lékaře a ten mi z výtěru zjistili Zkateho stafylokoka. Před 2 týdny jsem měl chráněný vaginální styk s prostitutkou a nemám dojem že by byl kondom nějak poškozený. Ejakuloval jsem totiž do něj a ejakulát zůstal v kondomu, tudíž mi to přijde nepravděpodobné nebo se mohu plést? Celou dobu mě bolí v podpaží a tříslech, uzliny si nahmatat neumím. Horečky jsem neměl ani jeden den. Jen se cítím velmi slabý a unavený. Beru již 5 den antibiotika a nezdá se mi, že bych cítil nějaké zlepšení. Je tedy možné že se jedná o primoinfekci nebo bych měl spíše zmíněné obtíže prisuozivat Stafylokokovi, ktery mi byl i diagnostikován? Předpokládám, že když jej našli ve stěru a nasadili antibiotika tak je bolest v krku a nosohltanu opravdu zpusobena jim že? Divím se jen že antibiotika ještě nezabrala. Je běžné, že třeba u primoinfekce zpusobuje infekci v mém případě v krku něco jiného než virus HIV? Velice děkuji za zodpovězení meho dotazu. S testy po 2 mesisich od styku počítám.

Lubrikační gel 21. 1. 2022

Uživatel: Adam, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, v případě, že si žena namaže vagínu lubrikačním gelem, dá se tak výrazně snížit riziko přenosu HIV? Ptám se na riziko přenosu HIV po lízání vagíny, na kterou byl nanesen lubrikační gel.

Krvácení při pohlavním styku. 20. 1. 2022

Uživatel: Kateřina Valentová, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den měla jsem chráněny orální a anální sex s neznámým mužem při kterém jsem krvácela z konečníku.Neni mi znám mužův zdravotní stav.Je možné kdyby byl nakažený že mě i přes ochranu nějakým způsobem nakazí muž neejakuloval ale já měla povrchové dosti krvácející zranění na konečníku a druhý den vysoké horečky trvající tři dny děkuji za odpověď.

Příznaky a rizika 20. 1. 2022

Uživatel: Nikola, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, můžou být zvětšené mandle a bolesti v krku ve třetím týdnu od rizikového styku příznakem HIV? Taky se chci zeptat na co všechno si dávat pozor, abych kdyžtak nenakazila partnera ve společné domácnosti? Děkuji

Pasivní orální sex 19. 1. 2022

Uživatel: Jan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, před několika dny jsem se dopustil rizikového chování s mužem, jehož sexuální minulost neznám. Měl jsem s ním pasivně orální sex a také jsme se líbali. Prosím o radu, zda existuje nějaké vyšetření, které by prokázalo nákazu HIV či jinou pohlavní chorobou hned (např. vyšetření protilátek), nebo je potřeba čekat 2 měsíce od rizikového chování. A dále mám dotaz, jestli je možná nákaza nějakou pohlavní chorobou vzájemnou masturbací. Po masturbaci s náhodnou známostí mě při hygieně (sprchování) pálil penis. Děkuji moc za odpovědi!!

Prenis jidlem 18. 1. 2022

Uživatel: Lk, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den chtěla bych se zeptat teoreticky zda je možný přenos jídlem.Napřiklad kdyby pozitivni člověk se treba řízl pri porcovani jablka a zustala tam krev a ja bezprostředně potom jablko snědla a nevsimla si kapky krve.Je možný prenos když by krev nebyla zaschlá?

Obavy z nákazy 18. 1. 2022

Uživatel: Lucka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, před třemi týdny jsem měla pravděpodobně rizikový pohlavní styk. Nyní v posledním týdnu mám chřipku a oteklé mandle, žádné další případné příznaky nepozoruji. S testem za dva měsíce počítám, bohužel v posledních dvou týdnech se u mě objevily návaly paniky, kdy mi vyskočí tlak, špatně se mi dýchá a bolí mě na hrudi, v noci špatně spím. Nedovedu si představit, že s tímto musím vydržet ještě minimálně měsíc. Není nějaká možnost, jak zjistit výsledky dříve? Děkuji

Přenos ostatních pohlavních nemocí 18. 1. 2022

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Moc rád bych se zeptal, zda hrozí nějaké rziko přenosu pohlavní nemoci, když mi žena dělala masturbaci. Před tím si očistila ruce vlhcenymi ubrousky a do vagíny si sama nesahala. Já jsem si rukou v jednu chvíli naslinil penis, přičemž jsem se ji tou rukou možná několikrát předtím dotkl někde po těle. Děkuji moc za odpověď.

Sperma v oblasti bradavky 17. 1. 2022

Uživatel: Jitka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mám dotaz ohledně situace, kdy dojde k ejakulaci semene na ženskou bradavku v místě, kde vyúsťují vývody mléčné žlázy - samostatnými otvůrky (pori lactiferi), které jsou také tvořené sliznicí. Toto místo je viditelné, ale samozřejmě drobné. Jen jde také o kontakt spermatu se -sliznicí-. Zajímá mě rizikovost praktiky, kdy k této situaci dojde. Děkuji.

Masturbace gumovou rukavicí. 16. 1. 2022

Uživatel: Viktor, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mám na Vás ještě jednu prosbu o posouzení. Před časem jsem se Vás ptal, zda je možnost přenosu HIV v případě opětovného použití gumové rukavice na masturbaci penisu, kterou před cca. hodinou byla provedena masturbace penisu nebo masáž prostaty jiné osobě. Odpověď byla, že riziko přenosu HIV je nepravděpodobné, ale zcela vyloučit ho nelze. Prosím o informaci, jaké jsou podmínky pro přenos v tomto případě. A klesá riziko v souvislosti s delší dobou nepoužití rukavice? Mnohakrát děkuji za odpověď.

Kratky pohlavni styk 16. 1. 2022

Uživatel: Lenka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den,muzete mi prosim napsat,jake riziko V procentech je prenos z muze na zenu,pri velice kratkem jrdnorazovem pohlavnim styku,kdy nedoslo k ejakulaci.moc dekuji

Píchnutí do prstu 15. 1. 2022

Uživatel: Marty, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, je možný přenos HIV, když jsem se píchnul o "sponku" ze sešívačky a tekla mi poté z prstu krev? V obchodě mi prodavač balil maso a sáček s cenovkou přicvaknul sešívačkou, já se asi minutu poté u pokladny o tu sponku píchnul. Je možný přenos, když by se předtím píchnul i prodavač při podávání sáčku? Sponka nebyla očividně zcela secvaklá. Z prstu mi poté tekla krev. Moc děkuji. Marty

HIV - obavy 14. 1. 2022

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, Zhruba před 2 lety se mi stalo, že jsem byl trošku opilý a s náhodnou znamostí na zábavě jsem se začal líbat, následně jsem ji několikrát strčil prsty do vagíny. Myslím, že mi žadná ranka nekrvácela. je možné se takto nakazit ? nebo je to spíše teoretické ? Dále se chci zeptat jaká je šance se nakazit , pokud by došlo ke styku a já si ho do ní vsunul třeba jen 1-2x (pak by styk už nepokračoval). Od té doby jsem měl řadu vyšetření jako krevní obraz, oční vyšetření a další (test na HIV jsem si nedělal). Bohužel trpím panickými ataky, takže tyto myšlenky mě přepadli až ted

Pravděpodobnost přenosu 13. 1. 2022

Uživatel: Hill, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mám dotaz…..jaká je pravděpodobnost přenosu HIV přes CRT vyšetření?? Děkuji za odpověď Pěkný den

Schéma testů po PEP 13. 1. 2022

Uživatel: John, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, mám dotaz ohledně testování po PEP. Některé zdroje uvádějí doporučení, že je vhodné testy 4. generace provést ještě 4 měsíce po potenciální expozici HIV, nicméně mně bylo sděleno, že test je již po 3 měsících dostatečně průkazný. Mám obavu, že díky ART by mohlo být množení víru potlačeno a sérokonverze oddálena natolik, že by mohlo dojít k prodloužení testovacího okna. Je tedy test po 3 měsících od rizikové události dostatečně prukazný? A pokud ne, jak průkazný je a jak průkazný by byl v případě PEP pouze s TDF/FTC? Je zde rozdíl proti trojkombinaci? A možná trochu nesouvisející otázka, ale HBV & HCV test je doporučen prý dokonce ještě 6 měsíců po expozici. Znamená to tedy, že se testování má rozdělit (tj. 4 měsíce test na HIV, 6 měsíců testy na HBV a HCV) nebo jsou tyto testy dostatečně průkazné již 4 měsíce (nebo dokonce 3 měsíce) po expozici? Děkuji za Vaše odpovědi.

PrEP Brno 11. 1. 2022

Uživatel: BSS, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Je prosím niekde v Brne možné aktuálne získať ako cudzinec s prideleným poisteneckým číslom od všeobecné zdravotní predpis na PrEP?

Orální sex od zeny 11. 1. 2022

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, abych se od pozitivní ženy nakazil při o oralnim sexu (ona dělala mě) stačilo by, kdyby krvacel jeden z nás, nebo bysme museli krvácet oba a v jaké míře? Známí mě desili, že prej stačí i miniaturní, neviditena zadera na penisu, třeba od silné masturbace. Zároveň sem si četl i po internetu a mám z toho hrůzu. Chci se tedy zeptat, jak to doopravdy je, děkuji. Petr

Leukoplakie jazyka 11. 1. 2022

Uživatel: Mtdj, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Chtek bych se zeptat jestli ta leukoplakie jazyku pri HIV pozitivnich se objevuje furt nebo po jak dlouhou dobu. Mel jsem rizikovy sex a tedka mi prijde ze jeden den mam jazyk bílý a druhý zase ne. Tak prosim o odpoved jak ta leukoplakie jazyka funguje. Dekuji Matej

Dotaz na HIV Prejakulát 10. 1. 2022

Uživatel: Jakub, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, jaké je riziko přenosu HIV z prejakulátu během análního styku kluk s klukem, když nebyl použit kondom, a soulož byla přerušovaná ? Děkuji za odpověď

Masturbace gumovou rukavicí. 9. 1. 2022

Uživatel: Viktor, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, prožil jsem jednu situaci, která mě dost trápí. Pořád to nemohu uzavřít, tak jsem se rozhodl požádat o odpověď. Nebudu uvádět jak k tomu došlo a jestli. Ale ptám se, když by mě někdo prováděl masturbaci penisu gumovou rukavicí, kterou před cca. hodinou někomu prováděl masáž prostaty nebo také masturbaci penisu, vzniká zde riziko přenosu HIV nebo jiných nemocí? Pořád si říkám, že kdyby k tomu došlo, tak je tam ta prodleva. Děkuji.

Bezpriznakova pozitivita? 9. 1. 2022

Uživatel: Ivan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, je možné úplne bezpriznakove nakazenie, bez akejkoľvek teploty, bez kožných problémov zväcsenych uzlín a podobne? Predsa len je to virus, ktorý keď vojde do organizmu by sa nejako prejavil alebo sa mýlim? Ak si človek ustriehne od rizikovej udalosti mesiac bez akejkoľvek zmeny v tele môže byť podľa vás pozitívny? Ďakujem za odpoveď

Přenos HIV kondomem, který olízal pes 7. 1. 2022

Uživatel: Eva, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, prosím je možný přenos viru pokud můj pes na procházce ocuchal možná i olízl použity prezervativ a následně oliz ruku mne. Dekuji s pozdravem E.

HIV primoinfekce 7. 1. 2022

Uživatel: Ondra, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobré odpoledne, chtěl bych se zeptat, zdali by se v mém případě mohlo jednat o primoinfekci HIV. V noci z 18.-19. prosince 2021 jsem měl rizikový pohlavní styk s mužem s ejakulací do mě. 2. ledna 2022 se pak u mě objevila horečka 38,3 °C, a tak jsem šel následující den (3.1.) k doktorovi, který mi udělal CRP test a naměřil hodnotu 50 a předepsal mi antibiotika Klacid. Tou dobou mě v krku téměř nebolelo. Nicméně 4.1. k večeru mě začalo v krku bolet víc a tak to pokračovalo i 5.1., kdy jsem navíc identifikoval, že se mi především v horní polovině těla (hruď i záda) a na obličeji tvoří červené tečky podobné štípancům. Není jich nějak extrémně moc, ale s ničím takovým jsem se dřív nikdy nesetkal. Šel jsem tedy ještě ten den večer k doktorovi a on řekl, že by to mohla být alergie na Klacid, nicméně minimálně o jednom tomto "štípanci" na hrudi vím, že jsem ho měl už v neděli 2.1., tedy ještě předtím, než jsem začal brát antibiotika. Zároveň mi udělal kontrolní CRP a vyšla hodnota 15, tedy se léčba zdála být na dobré cestě. 6.1. mi klesla horečka na 37,9 °C a v noci na dnešek (7.1.) jsem se zřejmě dost spotil, neboť peřina i pyžamo byly dost mokré. Ráno jsem měl nicméně teplotu už jen 37,3 °C. Ze strachu, že se jedná o HIV primoinfekci, jsem šel k lékaři ještě i dnes v poledne a viděl, že v krku to mám stále celkem škaredé (bílé patro, 2 větší červené fleky vzadu asi kolem mandlí, drobné až miniaturní červené tečky po patře), a tak mi udělal stěr na kultivaci antibiotik nejspíš. Zároveň jsem mu řekl svoji obavu ohledně HIV primoinfekce a řekl něco ve smyslu, že možné je vše, ale nevypadal tomu úplně nakloněný. Tak bych se chtěl zeptat na názor ještě zde, neboť mě to celkem trápí. Děkuji mnohokrát za odpověď a zdravím, Ondra

dostupnost PrEP 7. 1. 2022

Uživatel: Tom, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsou známy nějaké bližší informace ohledně dostupnosti Emtricitabine/Tenofovir disoproxil Mylan, který má výpadek na českém trhu. O třikrát dražší náhradě od KRKy vím, ale představuje pro mě cenově nedostupnou alternativu. Děkuji!

Dotaz 5. 1. 2022

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, jak mam chápat vmasirovani sekretu? Jako dlouhodobě nebo stačí jen prsty několikrát otrit o sliznici? Děkuji

Oral i sex 3 5. 1. 2022

Uživatel: Nikol, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, moc děkuji za odpověd, jestě mě napadá poslední věc,,,,,,po orální stimulací jsme nasadili kondom a měli vaginální sex, během toho partner vlhkýma prstama od mého sekretu stimuloval anál poté penis s vlhkým kondomem od mého sekretu vnořil do análu, soulož chvíli proběhla, pak jsme sundali kondom a dali nový se kterým jsme dokončili styk vaginální... a napadla me ještě jedna situace.....když se na konci udělal do kondomu a s penisem uvnitř mne a já měla vyvrcholení chíli po něm (s penisem uvnitř), když ho vytáhl sperma bylo v rezevoáru a drobet okolo žaludu,,,, na kořeni penisu jak končila gumička od kondomu jsem si všimla drobet bílé tekutiny,,,, penis nebyl tak ochablý, kondom držel na něm i po aktu dobře,,,,je možné ,že by se tam mohlo dostat drobet sperma nebo spís to byl můj sekret i tak to vypadalo,,,,,,,ted ta hlavní teoretická otázka.....pokud by se při styku mi na vagíně udělala nějaká oděrka,kerá nebyla nějak vidět a nekrvácela bylo by se možné takto nakazit hiv nebo musí být vidět krev....to stejné,kdyby mel kondom a udelal se do anaálu tak jestli z toho konce kondomu,když by byl ve mně a měla bych někde trhlinu na konečníku o které bych nevěděla lze se takto hiv nakazit, děkuji moc za odpověd,,,,,,,je vidět,že ikdyž jsem se snažila být opatrná je stejně mnoho situací ze kterých mám strach,,,

Mravenčení 5. 1. 2022

Uživatel: Nick, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobré ráno, v pondělí jsem tu psal dotaz. To jsem však netušil, že ten samý den na večer začnu mít neustupující mravenčení na levém chodidle, kousek nad nártem. Pořád na stejném místě, přesune se jen do jiného místa, když výrazně změním polohu těla, např. překřížím nohy. Trvalo více než 24 hodin, včera večer jsem reagoval 1 tabletou B-komplexu nebo take 1 tabletou Hořčíku a Vápníku. Zatím brnění/mravenčení ustoupilo, může to být příznak HIV nebo spíše podezřívat riziko Borreliózy? Rizikové štípnutí od komára (které je částečně vidět, je od srpna minulého roku), klíště jsem zase měl v dubnu 2020.

Oral i sex 2 5. 1. 2022

Uživatel: Nikol, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den.Dekuji pane doktore za odpověď...jen po přečtení meho dotazu si nejsem jistá jestli lze vycist,ze oralni sex jak od muze tak ode me byl nechraneny....nebyl použit kondom....pak pri analu a vaginalnim jsme kondom meli....... takže ikdyby mel na penisu treba tu kapku peejakulatu tak neni takove riziko..kdyz jsem pouzila hodne slin a zadne krvacive zraneni jsem nemela? Musi byt teda viditelna a krvaciva rana,aby se eventuelne hiv dodtal pres usta do meho organismu...dekuji ještě jednou za odpověď a hezky den

Sliznice 5. 1. 2022

Uživatel: Igor, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Četl jsem pár zpětných dotazu. A rad bych se zeptal jak je myšleno při vzájemné masturbaci. V masírovaní poševního sekretu do sliznice penisu. Je to myšleno, ze dívka rukou hladí žalud nebo jak si to mam představit? Myslel jsem ze vzájemná masturbace je bezpečná. Děkuji

přenos 4. 1. 2022

Uživatel: Martina, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den , ráda bych se zeptala na přenos HIV při vzájemném masturbování s mužem. Menstruaci jsem nemela a on nemel ani krvavé rány ani oděrky na ruce ani penis . Určitě došlo k přenosu pohlavních tekutin a z toho mam strach. Muže dojit k přenosu? Sex jsme pak měli s ochranou, ale z předehry mam trochu obavy. Děkuji

Aktuální počet dotazů v databázi: 8243

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Obrázek č. 142
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.