On-line poradna

Možnost indikace PEP 25. 7. 2022

Uživatel: M., Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, omlouvám se za zvláštní dotaz.Alkohol piji jen příležitostně, ale cca 36 hodin zpět jsem požila velké množství alkoholu, ze kterého mám velmi nepříjemný a dlouhý výpadek paměti.Alkohol jsem pila ve společnosti větší skupiny neznámých lidí při návštěvě baru. Bojím se, že v době mého blackoutu mohl někdo mé indispozice využít a mohlo dojít k nejhoršímu. Cestu domů si již pamatuji, nemyslím, si že jsem byla nijak rozrušená, ale kdo ví, jak na mě alkohol v té chvíli působil. Je možné, aby mi byl z výše uvedené důvodu předepsán PEP nebo je to absolutně vyloučeno? Nejsem si jistá, zda je vůbec možné, aby si člověk i přes ztrátu paměti nepamatoval takto zásadní okamžik. Děkuji za odpověď

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 28. 7. 2022

Dobrý den, PEP vám mohou předepsat v některérm z HIV center, seznam najdete na našich stránkách www.hiv-komunita.cz. PEP se nasazuje nejpozději do 72 hodin od rizika, což je ve vašem případě již pasé. Předpokládám ale, že by vám lékař PEP jen proto, že jste se opila a nic si nepamatujete, nepředepsal. PEP navíc není hrazen z veřejného zdravotního pojištění, musela byste si ho zaplatit sama. Jeho cena je několik tisíc korun.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Obrázek č. 142
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.