Vyzkoušejte si domácí HIV sebetest a získejte finanční odměnu

Národní referenční laboratoř Státního zdravotního ústavu v těchto týdnech zjišťuje, jak uživatelsky přívětivé a spolehlivé jsou domácí HIV krevní sebetesty, které lze v Česku koupit na dobírku poštou. Výzkum probíhá ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc a tak máte možnost si domácí HIV testy vyzkoušet v našem pražském checkpointu v Domě světla.

Co máte udělat, abyste si domácí HIV test zdarma vyzkoušeli? Je to jednoduché, při návštěvě Checkpointu v Domě světla za účelem testu na HIV nebo jinou infekci (syfilis, žloutenku B nebo C) informujte našeho poradce o svém zájmu si domácí HIV test vyzkoušet. Vše probíhá tak, že Vám je odebrána žilní krev pro kontrolní laboratorní test a zároveň máte možnost si vyzkoušet za přítomnosti zdravotníka i domácí HIV test. Pro potřeby Státního zdravotního ústavu (SZU) pak vyplníte krátký dotazník, kde ohodnotíte, jak jste s testem spokojeni. Při návštěvě pro vyzvednutí laboratorních výsledků testování vám jako poděkování od SZU předáme odměnu 200 korun za váš čas a hlavně předané zkušenosti. V průběhu několika měsíců budeme postupně testovat pět druhů krevních HIV sebetestů. Od každého typu 50 až 60 kusů, celkem tedy proběhne 250 až 300 sebetestů.

Nejste z Prahy a chcete si vyzkoušet domácí HIV test? Pro osoby ve zvýšeném riziku nákazy HIV nabízíme zdarma zaslání HIV testu poštou nebo Zásilkovnou. Nárok na test není pro všechny automatický. Upřednostňujeme osoby, které nemají možnost na HIV test zajít do poradny nebo checkpointu a jsou v ohrožení HIV. Systém je nastaven tak, že v první fázi filtruje osoby ve zmíněném riziku. Následně je klient přesměrován do on-line před-testového průvodce a jeho výsledky pak vyhodnotí náš poradce. Odpověz na 6 otázek a zjisti, zda jsi vhodný kandidát pro získání sebetestu. Pokud ano, budeš přesměrován na on-line před-testového průvodce PIST, který tě provede celým procesem. Začni tady.

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.