Vyběhni s homofobií! Zapoj se do FUN&RUN 2019

Letošní ročník charitativního běhu FUN&RUN se uskuteční v sobotu 18. května v pražských Letenských sadech. Poběží se trasy 5 a 10 km a budete při nich mít krásné výhledy na pražské panorama. Jako každý rok tak oslavíme Světový den boje proti homofobii, bifobii a transfobii #idahot, který připomíná rozhodnutí Světové zdravotnické organizace z roku 1990 odstranit homosexualitu ze seznamu nemocí. Den poté se bude konat akce Světlo pro AIDS, kdy budou v rámci vzpomínky na oběti nemoci HIV/AIDS nasvíceny vybrané budovy měst načerveno.

Registrace do běhu jsou již otevřeny na adrese http://bit.ly/beh2019. Výtěžek ze startovného bude stejně jako v předchozích letech použit na podporu Domu světla a internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz. V březnu pořídíte startovné za zvýhodněnou cenu 300 Kč, kterou navíc Nadační fond pomoci Karla Janečka znásobí zlatým řezem, tzn. k částce přidá 185,4 Kč. Díky tomu tak bude mít letošní FUN&RUN vyšší výtěžek až o 12x21x212 (= 53 424 Kč), tedy provoz Domu světla i poradny Sbarvoune.cz bude podpořen vyšší částkou.

V dubnu pořídíte registraci za 400 Kč, na místě v den závodu bude omezený počet registrací k dostání za 500 Kč. Neběháte, ale chcete podpořit dobrou věc? Můžete se zaregistrovat do běhu a pak jen fandit podél trati. Dáte si k tomu pivko, zmrzlinu a můžete se nechat bezplatně otestovat na HIV a syfilis ve dvou sanitkách České společnosti AIDS pomoc.

FUN&RUN je letos součástí Dne pro lásku, který bude na Letenské pláni probíhat celé odpoledne. Můžete se těšit na velký koncert, stánky s občerstvením a piknik, aktivity pro děti.

Informace o akci najdete na www.funandrun.cz a ve facebookové události „FUN&RUN 2019 – běh proti homofobii“.

Obrázek č. 138
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.