Studie: PrEP je stejně bezpečná jako aspirin

Nová studie zjistila, že Truvada používaná jako pre-expoziční profylaxe (PrEP), je při krátkodobém až střednědobém užívání, stejně bezpečná jako aspirin. Výzkumníci z University of California v Los Angeles, porovnali pět studií o PrEP a dvě hlavní studie o bezpečnosti aspirinu.

Jejich závěr?

PrEP, pokud jde o bezpečí uživatelů, je ve srovnání s aspirinem bezpečná. I když jsou potřebné další dlouhodobé studie, lékaři by si měli být jisti bezpečností krátkodobého a střednědobého užívání PrEP pro snížení rizika HIV infekce při použití FTC-TDF (Emtricitabin-Tenofovir-disoproxil- fumarát).

Ačkoliv studie ukázali, že PrEP snižuje riziko nákazy HIV o 86%, byly obavy o bezpečnost uživatelů. S novějšími farmakologickými přípravky PrEP se očekává ještě lepší snášení léčby, bezpečnější metabolický profil a delší trvání účinků, pokračovali výzkumníci.

Vzhledem k tomuto zjištění účinnosti a bezpečnosti FTC-TDF pro PrEP, by mělo být u vysoce rizikových skupin MSM používání PrEP indikováno, lékaři by měli aktivně hledat pacienty, kterým může PrEP pomoci. Studie naznačuje, že první povinností pro zabránění šíření infekce HIV, by mělo být aktivní vyhledávání pacientů, kteří jsou svým rizikovým chováním více ohroženi možnou nákazou virem HIV a předepisování PrEP by mělo být u této skupiny běžné.

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil Truvadu pro PrEP již v roce 2012 a centrum pro kontrolu nemocí doporučuje, aby jeden ze čtyř sexuálně aktivních MSM, si vzal modrou pilulku v listopadu.

Odhaduje se, že 21.000 Američanů užívají PrEP.

http://www.gaystarnews.com/article/study-prep-as-s...

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Obrázek č. 142
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.