Setkání špičkových světových odborníků zaměřené na léčbu HIV pacientů opět v České republice

1. prosince si připomínáme světový den AIDS. Společnost GSK/ViiV Healthcare na toto aktuální téma připravila pro českou i mezinárodní odbornou veřejnost ve spolupráci s prof. José Gatellem a prof. Jürgenem Rockstrohem sympozium věnované novým trendům v léčbě HIV. Vzhledem k současné pandemické situaci setkání proběhlo prostřednictvím webináře a zúčastnili se ho přední lékaři z Německa, Španělska, Polska, Rakouska a České republiky. Jeho tématem byla také léčba HIV v době koronavirové pandemie a dopady COVID-19 na zdraví HIV pozitivních pacientů.

Letošní mezinárodní setkání se uskutečnilo 19. listopadu 2020 formou webináře. Akce navázala na loňské setkání, které proběhlo v rámci 6. sympozia ke světovému dni AIDS v Plzni. I letos se do diskuse zapojili lékaři světového významu, jako například prof. José Gatell, čestný profesor na univerzitě v Barceloně, garant sympozia, a bývalý prezident EACS (Evropské klinické společnosti pro AIDS), prof. Jürgen Rockstroh, prezident EACS, prof. Milosz Parczewski z Pomeranian Medical University ve Štětíně a Michal Skoll z Lékařské univerzity ve Vídni.

„Čeští lékaři patří mezi evropskou špičku v oblasti léčby HIV. I díky jejich výborné péči mají HIV pozitivní pacienti v Česku perspektivu porovnatelné kvality a délky života jako zdravá populace. Správně léčený HIV pacient dokonce nemusí být pro svého partnera infekční. Klíčové je znát svoji diagnózu včas,“ zdůraznil prof. José Gatell, garant mezinárodního sympozia.

Mezi českými přednášejícími byli doc. MUDr. Dalibor Sedláček, CSc., přednosta Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny a vedoucí HIV centra FN Plzeň, MUDr. David Jilich, zástupce vedoucího HIV centra Kliniky infekčních, tropických a parazitárních chorob Nemocnice na Bulovce, MUDr. Milan Zlámal, vedoucí HIV centra Ústřední vojenské nemocnice a zástupce přednosty pro poskytování zdravotní péče Kliniky infekčních nemocí ÚVN a MUDr. Lukáš Fleischhans z HIV centra Kliniky infekčních, tropických a parazitárních chorob Nemocnice Na Bulovce.

„Jsem rád, že navzdory pandemii COVID-19 jsme mohli českým odborníkům opět nabídnout prostor pro diskusi s předními zahraničními kapacitami. Letošního ročníku se prostřednictvím webináře zúčastnili zástupci pěti zemí Evropy, kteří sdíleli nejnovější poznatky a zkušenosti v léčbě HIV, na vývoji které se naše společnost celosvětově významně podílí,“ uvedl Neil McDonald, generální ředitel společnosti GSK Česká republika.

Společnosti GSK/ViiV Healthcare se díky spolupráci českých a zahraničních odborníků podařilo vytvořit mezinárodní platformu pro pravidelnou odbornou diskusi a sdílení témat spojených s léčbou HIV.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Obrázek č. 142
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.