Nemocný banán pozná každý. HIV ale vidět není. Testuj se včas, testuj se dnes.

V rámci Evropského týdne testování HIV a žloutenky proběhne v pátek, 24. 11. 2023, před budovou Hlavního nádraží v Praze testovací den. Zájemci se mohou přijít otestovat na HIV, žloutenku typu B a C a syfilis. Celodenní akci pořádá společnost Gilead Sciences s.r.o. ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc. Anonymní a bezplatné testování bude probíhat od 8:00 do 20:00. Před provedením rychlotestu proběhne odborné předtestové poradenství se zdravotnickým personálem. Neváhejte a přijďte se otestovat!

Kromě testování se návštěvníci stanu mohou těšit na doprovodný program, během kterého budou diskutovat klíčoví odborníci z oblasti prevence a léčby HIV a žloutenky. Součástí diskutovaných témat bude i nutnost destigmatizace onemocnění HIV, která je jedním z hlavních předpokladů pro včasné testování.

Včasné odhalení HIV vede k rychlému zahájení léčby, díky které se většina pacientů stává neinfekční pro své okolí i své sexuální partnery. Lidé žijící s HIV tak mohou založit rodinu a prožít stejně kvalitní a dlouhý život jako HIV negativní lidé (U=U (Undetectable = Untransmittable). https://www.hiv-prevence.cz/u-rovna-se-u-nezjistitelny-rovna-se-neinfekcni.html). Včasné testování a léčba jsou jedny z klíčových kroků ke snižování šíření a výskytu HIV.

V České republice je ročně zjištěno přes 250 nových případů infekce HIV a je hlášeno přes 1000 infekcí hepatitid C. U některých jedinců může onemocnění probíhat bez zjevných obtíží a bohužel někteří pacienti zjistí svoji diagnózu v pozdním stadiu onemocnění. Cílem včasného testování je tuto situaci změnit a podchytit případné onemocnění již v jeho počátku. Hepatitidu C lze úspěšně vyléčit a infekce HIV je dobře léčitelná, nikoliv však vyléčitelná.

O evropském týdnu testování na HIV a žloutenky

Evropský týden testování je celoevropská kampaň, která vybízí partnerské organizace - v komunitách, zdravotnických a spřátelených institucích - v celé Evropě, aby se na jeden týden spojily s cílem zvýšit úsilí o testování a podpořit povědomí o výhodách včasného testování na HIV a hepatitidu C.

O společnosti Gilead Sciences

Společnost Gilead Sciences se dlouhodobě intenzivně soustředí na vývoj nových preventivních přístupů v oblasti HIV a zároveň i vývoj originálních léčivých přípravků v oblasti léčby HIV, hepatitid a covid-19 pro pacienty, kteří takovou léčbu potřebují.

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.