Kondomy měnící barvu po styku s pohlavně přenosnou chorobou

Britští mladíci přišli s nápadem, který vyhrál prestižní cenu a boduje i u tradičně konzervativní anglikánské společnosti – projekt kondomů opatřených skrytou barvičkou, která při kontaktu s infekčním agens to dává patřičně najevo.

Myšlenky doktríny provozovat sex pouze v rámci manželství, a to bez jakékoliv antikoncepce, aby vždy mohlo dojít k plození, jsou vedeny dobrou vírou, ale středověké představy dnešnímu světu škodí. Alespoň to tak prohlašují experti UNAIDS, organizace Spojených národů mající za úkol bránit šíření pandemie AIDS. A stejně to vidí i většina infektologů, majících přehled o útrapách spojených s šířením a léčbou dalších pohlavně přenosných nemocí. Zajímavá myšlenka, jak části zdravotních problémů svět zbavit, se nezrodila v hlavách otitulovaných, ale u teenagerů.

Třináctiletí studenti Daanyaal Ali a Chirag Shah, spolu s o rok starším Muazem Nawazem, se svou představou přišli za učitelem. Ten to naštěstí nevzal jako vtip a ani škola se nezalekla, že jí to u části veřejnosti zdiskredituje a nápadu se postavili čelem. Pomoc přišla ve formě shánění informací, kontaktů na imunology a posouzení, zda je nápad technicky realizovatelný. Koncept dostal jméno "S.T.EYE." a rychle si získává věhlas, patřičně podpořený udělením první ceny Akademií Isaaca Newtona. Spolu s převzetím finančního oceněním mladíky nyní čeká přijetí v Buckinghamském paláci.

Nejspíš není daleko doba, kdy budou k mání latexové kondomy s navázanými protilátkami schopnými reagovat na specifické antigeny a spouštět kaskádu enzymatických reakcí na jejichž konci, v případě styku s infekčním agens, změní barvu. Podle informací poskytnutých BBC, pokud dojde ke kontaktu s chlamydiemi, zezelená. Žlutá bude signalizovat přítomnost virů herpes. Fialová lidský papillomavirus (HPV) a syfilis se má tvářit modře.

Dodáváme jen, „klobouk dolů“. Držíme palce, aby se projekt realizoval co nejdříve a ve finančně dostupný produkt. Mladých, kteří se za své intimní problémy stydí a na kliniku raději nejdou, je podle expertů hodně.

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.