10 tipů pro lepší sexuální zdraví

Světová zdravotnická organizace definuje zdraví jako „stav fyzické, emocionální, duševní a sociální pohody ve vztahu k sexualitě; není to pouze nepřítomnost nemoci, dysfunkce nebo slabosti. Sexuální zdraví vyžaduje pozitivní a respektující přístup k sexualitě a sexuálním vztahům stejně tak jako možnost mít potěšení a bezpečnou sexuální zkušenost bez donucování, diskriminace a násilí.“ Své sexuální zdraví můžete zlepšit bezpočtem způsobů, počínaje celkovým zdravím a pohodou. Zde jsou některé z tipů, jak navýšit sexuální energii.

Jezte zdravě

Zdravé stravování je nezbytné pro celkové zdraví. Pro optimální výkon v ložnici i mimo ni jezte vyváženou stravu, která zahrnuje pestré jídlo včetně ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, libového masa, drůbeže, ryb, luštěnin, vajec, ořechů a odtučněného nebo nízkotučného mléka a mléčných výrobků.

Cvičte

Pravidelné cvičení zvyšuje prokrvení, které může zlepšit sexuální výkon a spokojenost. Posilování může vést také k silnějšímu pocitu, že jste sexy, zvýšit vaše sebevědomí a sebehodnocení. Navíc je to skvělá cesta, jak zmírnit stres, který může vést k sexuální dysfunkci.

Přestaňte kouřit

Kouření cigaret přináší mnoho zdravotních rizik – včetně vašeho sexuálního zdraví. Studie naznačují, že kouření je spojeno s erektilní dysfunkcí stejně jako s nižším počtem spermií.

Zvládněte stres

Stres je častým zabijákem v ložnici a často může vést k sexuální dysfunkci. Cvičení a meditace jsou skvělými způsoby, jak zvládat stres.

Provádějte Kegelovy cviky

Muži i ženy mohou posílit svaly svého pánevního dna prováděním Kegelových cviků. Nepomáhají pouze s močovým měchýřem a střevy, ale mohou zlepšit také vaše sexuální zdraví.

Používejte lubrikanty

Lubrikant nezvyšuje pouze sexuální prožitek, ale může také zabránit trhlinkám kůže, které mohou vést k infekci. Vyzkoušejte různé typy lubrikantů pro různé potřeby.

Vyhněte se rekreačním drogám a alkoholu

Drogy a alkohol snižují vaše zábrany, ale také snižují libido a mohou způsobit erektilní dysfunkci.

Zůstaňte pozitivně naladěni

Mít pozitivní přístup k sexu a pozitivní životní vyhlídky se může podepsat na pozitivnější zkušenosti v ložnici.

Věnujte pozornost svému partnerovi

Udělejte sex příjemnější pro sebe a svého partnera tím, že věnujete pozornost potřebám a touhám druhého.

Vyhledejte lékařskou pomoc

Choďte na pravidelné prohlídky a mluvte se svým doktorem o problémech týkajících se vašeho sexuálního zdraví. Přestože může být obtížné o těchto věcech hovořit, případná léčba může pomoci.

Zdroj: https://www.poz.com/slideshow/tips-for-improving-your-sexual-health

Připravila Veronika

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.