Ve čtvrtek 29.11.2018 se svezte preventivní tramvají, autobusem nebo trolejbusem

První prosinec je celosvětovým dnem boje proti AIDS. České společnosti AIDS pomoc se opět podařilo do aktivit k tomuto dni zapojit dopravní podniky větších českých a moravských měst. V Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Liberci, Českých Budějovicích, Teplicích vypraví Česká společnost AIDS pomoc preventivní tramvaje/trolejbusy/autobusy. Občané a návštěvníci těchto měst v nich budou moci získat informace o problematice HIV/AIDS, včetně té, kde se ve svém regionu mohou nechat otestovat.

Tramvaje (někde trolejbusy či autobusy) vyjedou 29.11. odpoledne a budou v nich dobrovolníci, medici a preventisté, kteří zodpoví pasažérům jejich dotazy. Cestující dostanou také preventivní balíčky a budou moci přispět na boj proti AIDS zakoupením odznáčku se symbolem červené stužky. Výtěžek z prodeje poputuje na další preventivní aktivity. V Liberci se zájemci ve stejnou dobu budou moct nechat otestovat krevními rychlotesty na HIV v sanitce České společnosti AIDS pomoc v zastávce Fügnerova.

„Preventivní tramvaje nejsou v Česku žádnou novinkou, minimálně to platí o Praze a Ostravě. Česká společnost AIDS pomoc organizuje preventivní tramvaj v Praze již 15. rokem a poloviční dobu v Ostravě. Šalinu v Brně již několikrát vypravilo sdružení Společně proti AIDS a preventivní tramvaj dříve jezdila i v Plzni.“, říká Jiří Pavlát, ředitel Domu světla. „Jsou však také dopravní podniky, kupř. v Ústí nad Labem, kde stále narážíme na nepochopení a neochotu na této preventivní aktivitě spolupracovat“, zklamaně doplňuje Pavlát.

Tramvaje vyjedou ve všech městech, až na Prahu, ve stejný čas, a to ve 14 hod. a jezdit budou do 17 hod. Tramvaj v Praze bude jezdit od 13 do 18 hodin. Většina dopravních podniků souhlasila s tím, že budou v rámci této akce pasažéry vozit bezplatně. Jízdní řády by měly být k dispozici na webových stránkách jednotlivých dopravních podniků.

Akci organizuje Česká společnost AIDS pomoc, provozovatel Domu světla, za pomoci a podpory těchto společností: Dopravní podnik hlavního města Prahy, Dopravní podnik města Brna, Dopravní podnik Ostrava, , Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, Plzeňské městské dopravní podniky, Dopravní podnik města České Budějovice, Arriva Teplice, Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem, Místní skupina Novosedlice - Dubí - Proboštov Českého Červeného kříže Teplice a IMFSA.

Obrázek č. 138

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

MOBILNÍ TESTOVÁNÍ - SANITKA

pro více detailů rozklikněte město

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.