V pátek 1. 12. se svezte preventivní tramvají nebo trolejbusem

První prosinec je celosvětovým dnem boje proti AIDS a České společnosti AIDS pomoc se opět podařilo do aktivit k tomuto dni zapojit dopravní podniky větších českých a moravských měst. V Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Liberci, Českých Budějovicích, Teplicích a Opavě vypraví Česká společnost AIDS pomoc preventivní tramvaje/trolejbusy/autobusy. Občané a návštěvníci těchto měst v nich budou moci získat informace o problematice HIV/AIDS, včetně té, kde se ve svém regionu mohou nechat otestovat.

Tramvaje (někde trolejbusy či autobusy) vyjedou 1. 12. odpoledne a budou v nich dobrovolníci, medici a preventisté, kteří zodpoví pasažérům jejich dotazy. Cestující dostanou také preventivní balíčky a budou moci přispět na boj proti AIDS zakoupením odznáčku se symbolem červené stužky. Výtěžek z prodeje poputuje na další preventivní aktivity. V Liberci a v Českých Budějovicích se zájemci ve stejnou dobu budou moct nechat otestovat krevními rychlotesty na HIV. V Českých Budějovicích na zastávce Jaroslava Bendy v ulici A. Barcala a v Liberci v sanitce České společnosti AIDS pomoc v zastávce Fügnerova.

„Preventivní tramvaje nejsou v Česku žádnou novinkou, minimálně to platí o Praze a Ostravě. Česká společnost AIDS pomoc organizuje preventivní tramvaj v Praze již 14. rokem a poloviční dobu v Ostravě. Šalinu v Brně již několikrát vypravilo sdružení Společně proti AIDS a preventivní tramvaj dříve jezdila i v Plzni.“, říká Jiří Pavlát, ředitel Domu světla. „Jsou však také dopravní podniky, kupř. v Ústí nad Labem, kde stále narážíme na nepochopení a neochotu na této preventivní aktivitě spolupracovat“, zklamaně doplňuje Pavlát.

Tramvaje vyjedou ve všech městech, až na Prahu, ve stejný čas, a to ve 14 hod. a jezdit budou do 17 hod. Tramvaj v Praze bude jezdit od 13 do 18 hodin. Většina dopravních podniků souhlasila s tím, že budou v rámci této akce pasažéry vozit bezplatně. Jízdní řády by měly být k dispozici na webových stránkách jednotlivých dopravních podniků.

Akci organizuje Česká společnost AIDS pomoc, provozovatel Domu světla, za pomoci a podpory těchto společností: Dopravní podnik hlavního města Prahy, Dopravní podnik města Brna, Dopravní podnik Ostrava, Dopravní podnik města Olomouce, Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, Plzeňské městské dopravní podniky, Dopravní podnik města České Budějovice, Arriva Teplice, Městský dopravní podnik Opava, Rozkoš bez rizika, OLLOVE Olomouc, Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem, Místní skupina Novosedlice - Dubí - Proboštov Českého Červeného kříže Teplice a Velvyslanectví Spojených států amerických.

UŽITEČNÉ ODKAZY

CSAP nove logo

FUN&RUN 2018

Obrázek č. 114
Obrázek č. 68

SANITKA

Dílky nové dotaci Hlavního města Prahy ve výši 70 000 Kč jsme schopni prozatím zabezpečit mobilní testování alespoň jednou měsíčně, ale pouze v Praze.


Vinohradská tržnice v Praze,
nedaleko klubů TERMAX, TerMIX a Factory
noc ze soboty 23. na neděli 24.3.
čas: 23:00 - 02:00 hod.
Pozor v neděli 25. března na změnu ze zimního na letní čas, 2:00 → 3:00 hod.

... PRŮBĚŽNÝ PLÁN SANITKY

Obrázek č. 69
Obrázek č. 3

Podpora naší činnosti formou DMS

Obrázek č. 5

Odešlete SMS ve tvaru:
DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Informace o trvalé podpoře zde .

Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 6

Poradenská telefonní linka HIV a práce

Na lince 800 550 540 poskytujeme základní odpovědi zaměstnavatelům a zaměstnancům na dotazy týkající se nedorozumění a mýtů z oblasti HIV. Naším cílem je podpořit bezproblémové zaměstnávání HIV pozitivních osob a odstranit bariéry, které jim brání v nalezení nebo udržení zaměstnání.

Obrázek č. 4

Gilead

Gilead

Společnost Gilead Sciences, s.r.o – podporuje naši společnost v oblasti mobilního testování a preventivních aktivit.

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 56

GlaxoSmithKline pomáhá naší organizaci realizovat preventivní aktivity po celé České republice.

Magistrát hlavního města Prahy

Obrázek č. 55

Magistrát hlavního města Prahy přispívá na fungování azylového domu a na preventivní činnost.

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Obrázek č. 51

Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci Národní program řešení problematiky HIV/AIDS podporuje pravidelně naše preventivní aktivity.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.