PODEPSALI JSME PETICI: Výzva k vyšetření masového vraždění a mučení LGBT komunity v Čečensku

V nedávné době bylo přes sto mužů v Čečensku vystaveno ponižování a následnému týrání pouze na základě podezření z toho, že jsou gayové. V zemi se na členy LGBT populace nepochopitelně pořádají „hony a razie“. Obyvatelé Ruska běžně označují homosexuály jako „ty s neobvyklou sexuální orientací“. Tentokrát bylo při „honech na gaye“ zatčeno více než sto mužů, nejméně tři pak byli zabiti. Mezi zatčenými se objevili i církevní hodnostáři nebo dva známí televizní moderátoři.

Mluvčí prezidenta Čečenska Ramzana Kadyrova popírá nejen samotné zátahy, ale také existenci homosexuality v Čečensku. „Nemůžete zatýkat nebo pronásledovat lidi, kteří se v zemi vůbec nevyskytují,“ sdělil s naprostou vážností mluvčí mezinárodním tiskovým agenturám.

Autoři petice požadují úplné vyšetřování všech faktů o nezákonné represi v Čečensku vůči LGBT populaci, potrestání viníků a také ukončení praxe samovolného násilí či zabíjení v republice.

Po získání dostatečného množství podpisů bude petice předána generálnímu prokurátorovi Ruska.

Podepsat můžete zde: https://www.change.org/p/russia-prosecutor-general-investigate-mass-murder-and-torture-of-lgbt-people-in-chechnya

CSAP nove logo

Podpořte nás!

 

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

SANITKA

ÚSTÍ NAD LABEM
u budovy Hlavního nádraží
testy HIV a syfilis
úterý 11.9., čas: 16:00 → 19:00 hod.

Připravte se on-line.


PRAHA
Anděl, nedaleko Airbank
testy HIV a syfilis
úterý 25.9., čas: 16:00 → 19:00 hod.

Připravte se on-line.


... PRŮBĚŽNÝ PLÁN SANITEK


Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.