Charitativní běh Fun&Run vynesl 63 504 Kč

Charitativní běh Fun&Run, pořádaný u příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii a transfobii a připomínající oběti nemoci AIDS, letos výrazně narostl. V neděli 14. května se v pražském parku Stromovka sešlo na čtyři stovky lidí – běžců a běžkyň i těch, kdo je přišli povzbuzovat. Počasí nám přálo – bouřka přišla až odpoledne a tak 304 závodníků a závodnic dokončilo závod ještě za slunečného počasí.

Na pětikilometrovou trať se vydalo 169 běžců a běžkyň, na 10kilometrovou jich vyběhlo 135. Bylo mezi nimi i 20 zaměstnanců ExxonMobil s dětmi – děkujeme za jejich účast a finanční podporu. Menší děti soutěžily v dětském běhu na 100 metrů o perníkové medaile. Výsledky závodů v kategoriích muži, ženy a queer jsou k dispozici online. Charitativní akce vynesla celkem 63 504 Kč, částku si mezi sebe rovným dílem rozdělí online LGBT poradna Sbarvouven.cz a Dům světla. Všem zúčastněným velmi děkujeme. Běh Fun&Run přišla do Stromovky podpořit primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, která kvůli natažené šlaše nemohla běžet, a tak závod alespoň odstartovala. Fandit přišla také moderátorka a patronka poradny Sbarvouven.cz Ester Janečková, Patrik Procházka z iniciativy Výjimeční lidé, herečky Míša Maurerová, Lucie Křížková, Kristýna Frejová a také tanečník Jan Onder. V průběhu celého dne bylo možné zdarma a anonymně zjistit svůj HIV status v sanitce České společnosti AIDS pomoc. Tuto možnost využilo 69 zájemců. „Letošní Fun&Run byl výrazně větší než v předchozích letech, a tak jsme museli překonat pár organizačních nesnází. Mrzí nás, že někteří závodníci museli cíl trochu hledat a že zmrzlina nevyšla na všechny. Byla to povedená akce a už se těšíme na příští rok,“ uvedl produkční závodu Ondřej Plešmíd. Charitativní běh připomněl Mezinárodní den boje proti homofobii, který připadá na 17. května. Právě v tento den v roce 1990 byla homosexualita vyškrtnuta z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace. Dalším cílem charitativního běhu bylo nejen upozornit na oběti nemoci AIDS, ale zejména podpořit lidí bojující s HIV a omezit jejich společenskou diskriminaci. Právě oběti AIDS jsou celosvětově každoročně připomínány třetí květnovou neděli. Letos v neděli 21. května i v Česku tyto oběti připomeneme červeným nasvícením dominant měst. Například v Praze se červeně rozsvítí žižkovská televizní věž a většina nákupních galerií, v Ostravě tamní radnice, v Chomutově věž nebo třeba v Plzni nové divadlo. Akci pořádal spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc a seznamky iBoys.cz a iGirls.cz. Děkujeme partnerům běhu: Gilead, Primeros, Ben&Jerry’s, restaurant Pražan, kapela Queenie, Branické divadlo, artistická skupina Losers. Celkové výsledky a umístěni naleznete zde.

UŽITEČNÉ ODKAZY

CSAP nove logo
Obrázek č. 68

SANITKA

Pozvánka na nejbližší HIV testování v terénu:

Praha v úterý 5.12. od 11 do 13 hod. Obchodní centrum Flora

... PRŮBĚŽNÝ PLÁN SANITKY 2017

Obrázek č. 69
Obrázek č. 3

Podpora naší činnosti formou DMS

Obrázek č. 5

Odešlete SMS ve tvaru:
DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Informace o trvalé podpoře zde .

Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás darem

Obrázek č. 6

Poradenská telefonní linka HIV a práce

Na lince 800 550 540 poskytujeme základní odpovědi zaměstnavatelům a zaměstnancům na dotazy týkající se nedorozumění a mýtů z oblasti HIV. Naším cílem je podpořit bezproblémové zaměstnávání HIV pozitivních osob a odstranit bariéry, které jim brání v nalezení nebo udržení zaměstnání.

Obrázek č. 4

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 56

GlaxoSmithKline pomáhá naší organizaci realizovat preventivní aktivity po celé České republice.

Magistrát hlavního města Prahy

Obrázek č. 55

Magistrát hlavního města Prahy přispívá na fungování azylového domu a na preventivní činnost.

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Obrázek č. 51

Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci Národní program řešení problematiky HIV/AIDS podporuje pravidelně naše preventivní aktivity.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.