On-line poradna

PrEP 25. 1. 2020

Uživatel: Filip, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobry den, rozhodl jsem se, ze pujdu k lekari a pozadam o PrEP. I kdyz tam jsou vsichni fakt moc prijemni a ochotni, mam takovy pocit, jako by me od toho tak trochu na zacatku odrazovali (i kdyz jsem rizikova skupina). Nemelo by to byt naopak? V Praze uz nekolik let zuri epidemie a vzhledem k vysledkum v zahranici (pokles HIV novych pripadu o 80% v Londyne) by prece melo byt v zajmu co nejvic lidi na PrEP dostat. Dalsi co me zarazilo, ze krome testovani na HIV, zloutenku atd. musi clovek absolvovat i ruzne vytery snad ze vsech otvoru :). Nejsem doktor, ale podle mne to nijak s HIV nesouvisi, spis je to takovy ten cesky pristup, "kdyz uz tady toho -uchyla- jednou mame, tak ho otestujem pro jistotu na vse" (ja nikdy zadnou sexualne prenosnou nemoc nemel). Mne to to zase az tak nevadi, ale urcite to muze odradit nejakou skupinu lidi. A za treti. Cena!!! Podle mne spatne, melo by to byt co nejpristupnejsi pro vsechny vrstvy nejen pro ty co na to maji... Ja vim, ze asi nejste ti nejspravnejsi komu to napsat, ale mozna Vy budete vedet. Diky.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 27. 1. 2020

Dobrý den, bohužel není zjevné, na co se nás chcete zeptat. Naše poradna není fórum, a proto sem takovéto spíše řečnické otázky nepatří. PrEP nejsou pastilky proti kašli, důkladné vyšetření před nasazením PrEP je důležité zejména proto, aby nedošlo k poškození vašeho zdraví, pokud je nám známo, obdobná vyšetření se dělají i v zahraničí. Současná cena se také díky našim aktivitám snížila z 15.000,- Kč na cca 990,- Kč / měsíc. V současné době probíhají diskuze o tom, jak by bylo možné tuto cenu ještě snížit.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.