On-line poradna

Pokud si nejste jisti, jestli jste se chovali "rizikově", zeptejte se v této poradně. Zodpovíme Vám všechny dotazy týkající se rizikového sexuálního chování a možnostech způsobů přenosu HIV. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a nejpozději v pracovní dny do 24 hodin od položení dotazu.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Otehotneni 27. 11. 2018

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobry den, jmenuji se Petr a je mi 28 let. Nakazil jsem se pres drogy. S partnerkou, ktera je negatívní se snažíme mit miminko. Jsem na lecbe nekolik let a nedetekcni. Pravidelne kontroly. Chci se zeptat jestli ji muzu oplodnit prirozenym spusobem bez toho aby sem ji nakazil. Cetl jsem nedavno o ti kampani U=U, že pokad je nedetekcni tak neprenese virus. Partnerka nechce uzivat Prep. Dekuji

Prep pro partnera 13. 11. 2018

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Hezký večer! Mám dotaz ohledně aktuální situace s prep v ČR. Jsem na Vašem webu (dnes již webech) po delší době. Původně jsem mířil do diskuze pro plus, abych konzultoval, zda někdo má zkušenost se získáváním prep pro negativního partnera třeba nákupem ze zahraničí. Velmi mě překvapilo, že už se nějaké možnosti dostaly i k nám. I když nejsem úplně moudrý z toho, kdo je přesně cílovou skupinou. Jsem Pozitivní devět let, téměř stejně dlouho s nedetekovatelnou VN. Nyní poměrně čerstvě ve vztahu s negativním partnerem, který je s mou diagnozou srozuměný a je dostatečně edukovaný, aby vyhodnotil míru rizika při vztahu a sexuálním styku se mnou. Pro můj klid bych byl raději, kdyby prep užíval, přece jen na odběry chodím na Bulovku jednou za x měsíců, i přes poctivý přístup k léčbě bych změnu VN neměl možnost zjistit ihned a ostatně i právní stav u nás mě nenaplňuje moc klidem ohledně jakýchkoliv případných komplikací, které mohou nastat. Z webu http://www.hiv-prevence.cz/pre-expozicni-profylaxe-tzv-predleceni.html mi není zřejmé, zda negativní zájemce ve vztahu se stálým partnerem, který již nulové virové nálože dosáhl, je vhodným adeptem se o prep ucházet, ani jaké jsou podmínky případného zmiňovaného zapojení do německého projektu. Je možné k tomuto dostat bližší informace? Předem díky.

Drogy a hiv 26. 6. 2018

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobry den, Chci se zeptat jestli PREP chráni pred HIV užívateľa drog stejne jako pri nechráneném styku. Jsem narkoman, hlavne heroin a zdilime v Praze mezi sebou použité jehly. Vim že nejaci lidi tady maji HIV ale ja si kupuji PREP a užívam ho každej den. Zatim jsem HIV negatívni.

PrEP a možný přenos HIV 14. 3. 2018

Uživatel: Ivo, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, mám prosím ještě jeden doplňující dotaz v souvislosti s odpovědí na můj předchozí dotaz ohledně užívání PrEP a přenosu HIV v případě, že bych měl jinou pohlavní nemoc. Když budu tedy užívat prášky jako prevenci proti HIV v rámci PrEP a budu provozovat orální sex (ať už v aktivní či pasivní roli) a budu mít jinou pohlavní nemoc, o které nebudu vědět, kdy jsem na vašem webu četl, že to významně zvyšuje riziko nakažení HIV, tak můžu se nakazit i v tomto případě HIV, i když budu brát prášky v rámci PrEP?

PrEP a možný přenos HIV 14. 3. 2018

Uživatel: Ivo, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, ještě bych měl prosím jeden dotaz související s tím, že uvažuji, že začnu brát preventivní prášky proti HIV - PrEP ..... když budu brát tyto prášky a nakazím se jinými pohlavními nemocemi, tak jsem na vašem webu četl, že člověk, který má jinou pohlavní nemoc je více náchylnější k tomu, aby se potenciálně nakazil HIV. Jak je to prosím v případě, že bych bral prášky v rámci PrEP a nakazil bych se jinou pohlavní chorobou, budu stále náchylnější k nakažení HIV, můžu se tedy i tak nakazit HIV? Děkuji za odpověď.

PrEP a nové kmeny HIV 14. 3. 2018

Uživatel: Ivo, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, uvažuji o nasazení preventivních prášků proti nákaze HIV - PrEP. Nicméně jsem se dnes dočetl, že se začíná hojně šířit nový kmen HIV, označený jako AE (článek zde: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/466078-siri-se-novy-kmen-viru-hiv-je-agresivnejsi-a-rezistentni.html) .... když začnu brát prášky v rámci PrEP, budou mě tyto prášky chránit i proti těmto novým kmenům HIV? ..... Obecně hodně pracovně cestuji po světe, i do Asie, takže teoreticky se mohu dostat do kontaktu s lidmi, co mají nové kmeny HIV. Budou mě tedy dané prášky v rámci PrEP chránit proti těmto novým kmenům HIV. Moc děkuji za odpověď.

PrEP - dotaz 9. 3. 2018

Uživatel: Ivo, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Uvažuji, že bych začal pravidelně brát prášky jako prevenci a ochranu proti HIV - PrEP. Na vašich stránkách jsem si přečetl všechny informace, jen nevím, jak je to s tímto: Když začnu brát pravidelně prášky a budu je brát pravidelně například 2 roky. Po dvou letech se však rozhodnu, že již tyto prášky brát nebudu. Bude to znamenat, že když je vysadím, tak kvůli tomu, že jsem tyto prášky před tím bral, tak bude moje tělo více náchylné k nakažení HIV po celý zbytek života, než-li by bylo tělo člověka, který tyto prášky nikdy nebral? Děkuji za odpověď.

Kdy budou testy na HIV spolehlivé, při PrEP 5. 3. 2018

Uživatel: Michal, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, již přes dva měsíce beru prášky v rámci prevence proti HIV - PrEP. Chci se zeptat, zda pokud bych se nakazil HIV těsně před tím, než jsem začal prášky brát, tak kdy bude možné v krvi zjistit stav HIV? Obecně se doporučuje jít na testy po 3 měsících. Ale jak to je, když člověk bere prášky v rámci PrEP, po kolika měsících mohu jít na testy a kdy budou testy spolehlivé. Dá se vůbec poté, když člověk bere tyto prášky někdy zjistit stav HIV. Děkuji za odpověď.

Nechraneny sex s partnerem na PrEP 7. 11. 2017

Uživatel: honza, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, mel jsem 2x nechraneny analni sex (ja pasivni) s gay escortem, ktery pouzival PrEP. Jaka je sance, ze jsem se mohl nakazit HIV? Dekuji za odpoved.

krvácení při análním styku 4. 11. 2017

Uživatel: lllp, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Při análním styku v pasivní roli jsem už několikrát krvácel z konečníku. Lekářka na proktologii konstatovala fisuru, a řekla, že poměrně často dochází k novému natržení tam, kde již jednou bylo (k tomu opravdu došlo). Vždy používám kondom, přesto se chci zeptat, jestli bych neměl raději používat zároveň PreP? Můžu se spolehnout na kondom? Předepíše mi Prep někdo?? Nemám stálého partnera...

Prep 30. 10. 2017

Uživatel: Jarda, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, zajímalo by mě, jaké jsou v ČR možnosti získání PrEP - Truvady. Jestli je jediná možnost nechat si ji po konzultaci a vyšetření napsat od lékaře a pak si ji hradit sám nebo jestli existuje i možnost dostávat ji zdarma v rámci nějaké studie, které probíhají např. v Itálii nebo UK. Přes stránky Iwantprepnow.co.uk lze objednat i generická léčiva (Tenvir, Tenvir, Ricovir, Trivir, Tencitab, Tavin), které jsou několikanásobně levnější než zmiňovaná Truvada, ale k jejich koupi je potřeba lékařský předpis. Jsou tyto alternativy u nás schválené? Děkuji.

Nulová virová nálož vs. riziko přenosu při sexu 31. 8. 2017

Uživatel: Vašek, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Můj nový partner se léčí s HIV a dlouhodobě vykazuje nulovou virovou zátěž. Můžete mi říci, zda v takovém případě hrozí riziko přenosu HIV při análním sexu? Doporučil byste ještě PrEP pro HIV neg. partnera nebo to považujete za nadbytečné? Díky.

Hiv a otehotneni 29. 8. 2017

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, muze HIV pozitivni muž na lecbe s nedetekovatelnou virovou nalozi oplodnit HIV negatívni ženu, ktera pravidelne užívá Prep prirozenou cestou, tedy nechráneným vaginalnim sexem aniz by muž nakazil ženu? Dekuju

Prep 23. 8. 2017

Uživatel: Jan, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, Nekde jsem četl, že PREP je totez jako hiv pozitivni človek na lecbe, ze oba nemuzou virusem nakazit a proto mohou mit nechranenej styk. Je to pravda? Dekuju

Prosba o vysvetlenie - čo znamená, keď má človek status HIV neg. on PrEP? 8. 8. 2017

Uživatel: Marek, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý deň, chcem poprosiť o objasnenie statusu HIV Negative, on PrEP. Čo to presne znamená? Vopred Vám ďakujem.

Generika a jejich dovoz do ČR 11. 1. 2017

Uživatel: Marek, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, zajíma mne zda se dají genericke léky na HIV dovazet pro svoji potřebu například jako prep beztrestne? Je to levnější než truvada. Děkuji.

Truvada jako prevence HIV 4. 9. 2016

Uživatel: Dan, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Zdravím, chtěl bych se zeptat na podrobnější informace jak přesně PrEP u nás funguje? Stačí si o něj požádat u praktického lékaře nebo musím na specializované pracoviště? Děkuji

Preexpoziční profylaxe - HIV Prevence v ČR 12. 11. 2015

Uživatel: Borec s vypracovaou hrudí, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Existuje někde seznam míst, nebo můžete někdo poradit, kde se dá v ČR legálně sehnat PrEP? Samozřejmě počítám s platbou za tento lék, jelikož jak jsem se dočetl ještě není schválen pro ČR a doktor u nás Vám jej proto zatím předepsat nemůže. Ptám se proto, protože se mi nechce si jej pokoutně objednávat na iternetu a ani nevím, jestli bych mohl takovému pofidérnímu nákupu věřit. Přece jen se jedná o mé zdraví a proto bych hctěl mít PrEP z důvěryhodného a legálního zdroje a užívat jej pod dohledem a souhlasem lékaře. Pokud je to tedy zde v ČR vůbec možné. Děkuji.

Aktuální počet dotazů v databázi ke zvolenému tématu: 108

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Obrázek č. 142
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.