Seznamovací aplikace

Komunikace a sex mezi muži se masivně přesunul na online seznamovací aplikace, takové jako je Grindr. To dramaticky ovlivnilo způsob, jak si muži hledají sexuální partnery, a proměnilo gay kulturu. Díky těmto aplikacím už není nutné chodit do společnosti a překonávat úzkost při oslovování potenciálních partnerů. Jejích popularita je velkým tématem v souvislosti s rozšířením chemsexu: dají se tam rychle sehnat drogy nebo domluvit chemsex party. Mezi muži, kteří mají v poslední době zkušenost s chemsexem, převažuje seznamování přes weby a seznamovací aplikace (Glynn et al., 2018; Hickson, 2018). Zdá se, že tyto aplikace prodlužují čas, strávený chemsexem, protože je jednoduché domluvit se a jít z jedné party na druhou, třetí, čtvrtou… Pro uživatele, kteří se pokoušejí o abstinenci a zároveň si hledají partnera, jsou tyto aplikace velmi rizikové (fungují jako spouštěč).

Na svých profilech muži prezentují sebe jako objekt sexuální touhy, tím se prohlubuje objektivizace sebe sama. Profily uživatelů bývají sexuálně explicitní a často zahrnují požadavky na extrémní sexuální scénáře. To zpětně ovlivňují normy pro sexuální chování (Nodin et al., 2011). Zvládání profilu na těchto platformách vyžaduje specifické komunikační dovednosti a jistotu ve svých hranicích. Komunikace na takových sítích bývá tvrdě hodnotící, naprosto neempatická, agresivní. Neustálá odmítnutí, „trolling“, „slut-shaming“, toxická maskulinita zasazují těžkou ránu sebedůvěře. Vždy dostupný chemsex pomáhá zmírnit bolest z odmítnutí, zvládnout „trolling“ online, ale i vlastní agresi, „přebít“ všudypřítomná nepříznivá hodnocení, a získat zpět pošramocenou sebedůvěru.

Často se stává, že komunikace s lidmi, kteří jsou někde daleko, se děje na úkor komunikace s těmi fyzicky přítomnými. Po nepříjemné hádce s partnerem může být jednodušší chatovat s někým, koho sice neznám, ale projeví mi pochopení a soucit (doufám, že někoho takového najdu), než řešit problém s partnerem. I na chemsex party se setkáme s tím, že tam v nějakém časovém úseku neprobíhá žádná interakce, ani sex, a všichni chatují (většinou s lidmi, kteří jsou na jiných chemsex party).

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 144

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST
obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Obrázek č. 169

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.