Vyzkoušejte si domácí HIV sebetest a získejte finanční odměnu

Národní referenční laboratoř Státního zdravotního ústavu v těchto týdnech zjišťuje, jak uživatelsky přívětivé a spolehlivé jsou domácí HIV krevní sebetesty, které lze v Česku koupit na dobírku poštou. Výzkum probíhá ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc a tak máte možnost si domácí HIV testy vyzkoušet v našem pražském checkpointu v Domě světla.

Co máte udělat, abyste si domácí HIV test zdarma vyzkoušeli? Je to jednoduché, při návštěvě Checkpointu v Domě světla za účelem testu na HIV nebo jinou infekci (syfilis, žloutenku B nebo C) informujte našeho poradce o svém zájmu si domácí HIV test vyzkoušet. Vše probíhá tak, že Vám je odebrána žilní krev pro kontrolní laboratorní test a zároveň máte možnost si vyzkoušet za přítomnosti zdravotníka i domácí HIV test. Pro potřeby Státního zdravotního ústavu (SZU) pak vyplníte krátký dotazník, kde ohodnotíte, jak jste s testem spokojeni. Při návštěvě pro vyzvednutí laboratorních výsledků testování vám jako poděkování od SZU předáme odměnu 200 korun za váš čas a hlavně předané zkušenosti. V průběhu několika měsíců budeme postupně testovat pět druhů krevních HIV sebetestů. Od každého typu 50 až 60 kusů, celkem tedy proběhne 250 až 300 sebetestů.

Nejste z Prahy a chcete si vyzkoušet domácí HIV test? Pro osoby ve zvýšeném riziku nákazy HIV nabízíme zdarma zaslání HIV testu poštou nebo Zásilkovnou. Nárok na test není pro všechny automatický. Upřednostňujeme osoby, které nemají možnost na HIV test zajít do poradny nebo checkpointu a jsou v ohrožení HIV. Systém je nastaven tak, že v první fázi filtruje osoby ve zmíněném riziku. Následně je klient přesměrován do on-line před-testového průvodce a jeho výsledky pak vyhodnotí náš poradce. Odpověz na 6 otázek a zjisti, zda jsi vhodný kandidát pro získání sebetestu. Pokud ano, budeš přesměrován na on-line před-testového průvodce PIST, který tě provede celým procesem. Začni tady.

Obrázek č. 138
Obrázek č. 144

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.