Vidět rudě neznamená vždy být nerudný

Letošní ročník mezinárodního vzpomínkového dne na oběti nemoci AIDS - „International AIDS Candlelight Memorial day“, česky Světlo pro AIDS se uskuteční v neděli 20.května 2018. Co to znamená? V tento den ve 20:00 hodin se rozsvítí červeně významné objekty v partnerských městech tohoto projektu. Červená je barva stužky, která se stala symbolem podpory HIV pozitivních a AIDS nemocných. Nasvícení do červené barvy je symbolikou a vzpomínkou těm, kteří zemřeli na nemoc AIDS. Dále tato akce má sloužit k připomenutí, že infekce virem HIV, jejíž neléčitelné stadium propuká v nemoc AIDS, není pro lidi, kteří jsou pozitivně diagnostikováni nijak stigmatizující. Včasné diagnostikování a léčba umožňuje plnohodnotný soukromý i pracovní život.

Rozsvícení významných objektů ve městech je zviditelnění prevence infekce virem HIV a nemoci AIDS ve společnosti, která podle statistik za poslední rok v České republice má stále stoupající hodnotu. Svícení budov červeně společně organizují pracovníci Domu světla České společnosti AIDS pomoc a Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem.

Města, která se do projektu zapojí v České republice a objekty, které budou svítit červeně:

1. Hlavní město Praha: Tančící dům, Žižkovská televizní věž, obchodní centrum Nový Smíchov, obchodní centrum Chodov, budova Fakulty elektrotechniky ČVUT

2. Plzeň: budova Nového divadla

3. Ústí nad Labem: Severočeské divadlo

4. Ostrava: věž Nové radnice

5. Pardubice: Východočeské divadlo Pardubice

Informace k prevenci HIV a testovacím místům najdete na www.hiv-prevence.cz, statistiky případů HIV pak zde.

CSAP nove logo

Podpořte nás!

 

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

SANITKA

LIBEREC

terminál MHD Fügnerova
testy HIV a syfilis
pátek 29.11., čas: 13:00 → 17:00 hod.
letos poslední mobilní testování

Připravte se on-line.


... PRŮBĚŽNÝ PLÁN SANITEK


Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.