V pátek cestou na Benátskou čekni status v Liberci na terminálu

V Libereckém kraji je k 31. 5. 2018 evidováno 85 HIV pozitivních osob. V roce 2016 bylo diagnostikováno 15 osob a v loňském roce 6 osob. Ovšem za prvních 5 měsíců letošního roku bylo v kraji již odhaleno 5 osob, přičemž všichni během tří měsíců od března do května. Proto je vhodný čas na to, čeknout svůj HIV status. A to třeba cestou na festival Benátská v pátek 27. července na terminálu MHD ve Fügnerově ulici v Liberci od 13:00 do 17:00 hodin (v blízkosti stanoviště tramvajové zastávky linky č. 11 do Jablonce nad Nisou). Posádka vozu otestuje zájemce z kapky krve z prstu. Výsledky infekcí na HIV a syfilis jsou známé do několika minut. Testy jsou zdarma a anonymní. Používají se kanadské testy s vysokou spolehlivostí 99,7 % a testování předchází pohovor.

Termín společné akce byl nasměrován záměrně do času konání hudebního festivalu Benátská 2018, kam dopravní podnik zajišťuje kyvadlovou dopravu a v centru města je větší koncentrace Liberečanů a návštěvníků města.

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. společně s Českou společností AIDS pomoc podporuje osvětové akce na anonymní testování proti nemoci HIV a SYFILIS. Letos, mimo tradiční prosincovou akci pod názvem „AIDS osvětová TRAMVAJ“, vznikl společný projekt již také v létě. Jedním z aspektů proč, vedení dopravního podniku několik let spolupracuje na podpoře projektů s touto tématikou, jsou nekompromisně stoupající data se záchyty nakažených osob právě na Liberecku.

„Vážíme si spolupráce s dopravním podnikem, který jsme letos v létě oslovili na základě těchto statistických údajů. Vedení společnosti nám obratem vyšlo vstříc, umožnilo přistavit odběrovou sanitku na terminál MHD v centru města a akci zpropagovat“, vyzdvihl spolupráci Jiří Pavlát, ředitel České společnosti AIDS pomoc.

CSAP nove logo

Podpořte nás!

 

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

SANITKA

LIBEREC

terminál MHD Fügnerova
testy HIV a syfilis
pátek 29.11., čas: 13:00 → 17:00 hod.
letos poslední mobilní testování

Připravte se on-line.


... PRŮBĚŽNÝ PLÁN SANITEK


Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.