Testování během Prague Pride 2019 v Domě světla, na Střeleckém ostrově i ve velkém stanu na Letné

Jako každý rok i letos připravila Česká společnost AIDS pomoc ve spolupráci se spolkem Prague Pride testování na HIV a další infekce. Testování bude probíhat zdarma a anonymně každý den festivalu od pondělí do pátku na Střeleckém ostrově a v sobotu na Letné. Abychom svoje zdravotní služby co nejvíce přiblížili účastníkům festivalu, budeme testovat pomocí rychlotestů ve stanech. Samozřejmě tradičně bude otevřeno také v Domě světla v pondělí od 16 do 19 hodin a ve středu od 9 do 12 hodin. Zde probíhají laboratorní testy s výsledkem následující pondělí.

Střelecký ostrov

Každý den od pondělí 5. srpna do pátku 9. srpna budeme testovat v malém stanu na Střeleckém ostrově, a to vždy od 17 do 20 hodin. Provozní doba se může aktuálně přizpůsobovat festivalovému programu na ostrově. Zdravotníci budou zájemce testovat na infekce HIV a syfilis. Výsledky budou do 2 minut.

Na Letné bez fronty

I pro letošní rok připravujeme na sobotní odpoledne (10.8.) velký testovací stan na Letné. Minulý rok jsme si poprvé vyzkoušeli jeho provoz. Jedná se zřejmě o největší bezplatné a anonymní mobilní testování v Evropě - jak rozsahem provozu, tak i počtem testovaných infekcí. Stan je klimatizovaný a z loňských zkušeností jsme ho vylepšili. Velkou změnou je pořadník, který umožní, abyste nemuseli na test čekat ve frontě. Každý dostane pořadové číslo a velká obrazovka bude vyvolávat série čísel. Jednoduše zjistíte, kdy budete na řadě. Pokud své pořadí zmeškáte, tak Vás obsloužíme poslední hodinu provozu nebo pokud bude volno. Provozní doba stanu bude od 13 do 21 hodin.

Moderní a přesná laboratoř

Vylepšili jsme internetové připojení a zároveň naše technické zázemí tak, abychom předešli výpadkům a zdržením. Také jsme posílili mobilní laboratoř, v níž budeme testovat infekce HIV, syfilis, žloutenku B a žloutenku C. Odebírat budeme žilní krev a následně v laboratoři realizovat rychlotesty. Reaktivní vzorky ještě ve stanu prověříme laboratorním testem. Výsledky budou přesné jako z klasické laboratoře. Základní výsledky budou k vyzvednutí do jedné hodiny. Laboratorně prověřované vzorky budou mít výsledky za dvě hodiny.

Každému testu předchází před-testový pohovor. Připravit se můžete předem on-line na www.hiv-testovani.cz/chcitest. V současné době je dotazník k dispozici v angličtině a slovenštině, připravujeme další jazykové mutace.

Testování během festivalu Prague Pride podpořil Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo zdravotnictví ČR, nadace MAC AIDS FUND a společnosti ABBVIE a GILEAD.

Obrázek č. 138

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

MOBILNÍ TESTOVÁNÍ - SANITKA

pro více detailů rozklikněte město

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.