Otec „švýcarského prohlášení“ navštíví západočeskou metropoli Plzeň při příležitosti 5. sympozia Světovému dni AIDS.

Profesor dr. med. Pietro Vernazza, mezinárodně uznávaný specialista v oblasti léčby a prevence viru HIV a nemoci AIDS, přednosta kliniky infekčních nemocí ve švýcarském St. Gallenu, se ve čtvrtek 15. 11. 2018 zúčastní sympozia Světového dne boji proti AIDS.

Profesor Vernazza je průkopníkem vědecky podloženého prohlášení, že antiretrovirová léčba infekce HIV je účinnou formou prevence a zároveň účinnou léčbu pozitivně diagnostikovaného člověka. Závěr jeho výzkumu, který zprvu nebyl odbornou veřejností příliš respektován, že pozitivně diagnostikovaný člověk při úspěšné léčbě nemůže infikovat virem HIV svého sexuálního partnera i bez použití prezervativu.

Profesor Vernazza vystoupí na mezinárodní konferenci 15. 11. 2018 v Plzni s tématem pro odbornou i širokou veřejnost: Jaký dopad má neinfekčnost léčených HIV pozitivních na kvalitu jejich života, důležitost prevence a rozuzlování předsudků spojené s virem HIV. Účast profesora Vernazzu na konferenci zabezpečila Česká společnost AIDS pomoc, z.s.

Profesor dr. med. Pietro Varnazza bude k dispozici mediím 15.11.2018 v době mezi 8 a 11 hodinou.

Kontakt pro média: mobil 777 793 744, milos.stefancik@aids-pomoc.cz

CSAP nove logo

Podpořte nás!

 

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

SANITKA

Mobilní testování zatím není naplánováno. Vysvětlení je tady.

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.