Mobilní testování prozatím jen jednou měsíčně a pouze v Praze.

Díky nové dotaci Magistrátu hlavního města Prahy ve výši 70 000 Kč můžeme obnovit v minimální míře mobilní testování na HIV a syfilis. Bohužel prozatím jen jednou měsíčně a pouze na území Prahy.

První letošní mobilní testování na HIV v sanitce je naplánováno na noc ze soboty 24. března na neděli nedaleko Vinohradské tržnice v Praze. Pracovníci České společnosti AIDS pomoc budou za využití rychlotestů zájemcům zjišťovat HIV status od sobotní 23. hodiny do nedělní 2. hodiny ráno. (Pozor na změnu zimního času na letní čas v neděli 25. března 2:00 → 3:00 hod.)

Každému testování na HIV předchází předtestový pohovor. Připravit se na něj lze předem v naší on-line předtestové aplikaci na webu www.hiv-testovani.cz/chcitest. Další mobilní testování sanitky Domu světla se následně uskuteční vždy za měsíc na pražském Andělu od 16 do 19 hodin. Jedná se o poslední úterý v měsíci – tedy 24. dubna a 29. května. Mobilní testování bude k dispozici také v průběhu běhu FUN and RUN u příležitosti dne boje proti homofobii a vzpomínce na ty, kteří svůj boj s AIDS prohráli. Běh se uskuteční v pražské Stromovce v sobotu 19. května. Registrace na běh je zde.

Důvodem omezení provozu testovacích sanitek Domu světla České společnosti AIDS pomoc a Rozkoše bez rizika je skutečnost, že Ministerstvo zdravotnictví ČR pro letošní rok finančně nepodpořilo mobilní testování sanitními vozy z programu boje proti HIV/AIDS. Minulý rok jsme sanitkami realizovali téměř 100 výjezdů, letos jich zřejmě bude jen 20. Podrobněji zde.

CSAP nove logo

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

SANITKA

Dílky dotaci Hlavního města Prahy ve výši 70 000 Kč můžeme testovat v sanitce alespoň jednou měsíčně, ale pouze v Praze.


ANDĚL, nedaleko AIRbank
úterý 24.4.
čas: 16:00 → 19:00 hod.

Připravte se on-line.
... PRŮBĚŽNÝPLÁN SANITKY

Obrázek č. 121
Obrázek č. 114
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.