Královehradecký checkpoint otestoval první zájemce na HIV a syfilis

Testy na HIV anonymně a zdarma nyní i v Hradci Králové! Základem všeho zdraví je prevence a proto Česká společnost AIDS pomoc ve spolupráci s královehradeckou fakultní nemocnicí otevřela v úterý 10. července 2018 nový HIV checkpoint. V regionu Královehradecka a Pardubicka se otvírá nová možnost přijít se otestovat na přítomnost infekce HIV, ale také infekcí syfilis a žloutenky B nebo C, případně získat PrEP.

Hradec Králové se tak zařadil mezi města, kde již checkpointy pracují - tedy Ostravu, Olomouc, Teplice, České Budějovice a Prahu. Nová pobočka má staré dobré zvyklosti testování, tedy ANONYMNÍ, ZDARMA, GAYFRENDLY, BEZ PŘEDSUDKŮ. Nikoho nesoudíme, nikoho nehodnotíme a rádi poradíme v oblasti prevence i případné léčby. Testování bude probíhat každé úterý od 15 do 18. hodin. Na testování se není třeba nijak zvlášť připravovat. Je dobré, nikoliv nutné, předvyplnit dotazník on-line na našich webových stránkách http://www.hiv-prevence.cz/. Urychlíte tím svou návštěvu checkpointu.

Každému testování předchází detailní pohovor s poradcem, kde se zjišťuje míra rizika a jednání klienta. Na základě poskytnutých informací se následně vyhodnocuje, zda je vhodná doba na testování a také na jaké infekce se test provede. Tuto přípravu lze udělat doma nebo na mobilu v čekárně. Každý získá identifikátor, který tvoří 8 náhodných písmen a ten používáme místo jména a příjmení. Při první návštěvě je po poradenství klientovi odebrán vzorek žilní krve a po týdnu si přijde pro výsledek. Za poplatek je možné uskutečnit i rychlotest a výsledky jsou za několik málo minut.

Nový HIV checkpoint najdete ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, Sokolská 581 Hradec Králové, pavilon č. 6 vchod č. 3, pěšky se k pavilonu dá přijít i bočním vchodem od řeky a jsi přímo u nás. Checkpoint by nebyl bez velké podpory Fakultní nemocnice Hradec Králové, která umožnila jeho provoz. Proto neváhej a checkni svůj status v checkpointu Hradec Králové!

#image_description_285#

Obrázek č. 138

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

MOBILNÍ TESTOVÁNÍ - SANITKA

pro více detailů rozklikněte město

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.