Královehradecký checkpoint otestoval první zájemce na HIV a syfilis

Testy na HIV anonymně a zdarma nyní i v Hradci Králové! Základem všeho zdraví je prevence a proto Česká společnost AIDS pomoc ve spolupráci s královehradeckou fakultní nemocnicí otevřela v úterý 10. července 2018 nový HIV checkpoint. V regionu Královehradecka a Pardubicka se otvírá nová možnost přijít se otestovat na přítomnost infekce HIV, ale také infekcí syfilis a žloutenky B nebo C, případně získat PrEP.

Hradec Králové se tak zařadil mezi města, kde již checkpointy pracují - tedy Ostravu, Olomouc, Teplice, České Budějovice a Prahu. Nová pobočka má staré dobré zvyklosti testování, tedy ANONYMNÍ, ZDARMA, GAYFRENDLY, BEZ PŘEDSUDKŮ. Nikoho nesoudíme, nikoho nehodnotíme a rádi poradíme v oblasti prevence i případné léčby. Testování bude probíhat každé úterý od 15 do 18. hodin. Na testování se není třeba nijak zvlášť připravovat. Je dobré, nikoliv nutné, předvyplnit dotazník on-line na našich webových stránkách http://www.hiv-prevence.cz/. Urychlíte tím svou návštěvu checkpointu.

Každému testování předchází detailní pohovor s poradcem, kde se zjišťuje míra rizika a jednání klienta. Na základě poskytnutých informací se následně vyhodnocuje, zda je vhodná doba na testování a také na jaké infekce se test provede. Tuto přípravu lze udělat doma nebo na mobilu v čekárně. Každý získá identifikátor, který tvoří 8 náhodných písmen a ten používáme místo jména a příjmení. Při první návštěvě je po poradenství klientovi odebrán vzorek žilní krve a po týdnu si přijde pro výsledek. Za poplatek je možné uskutečnit i rychlotest a výsledky jsou za několik málo minut.

Nový HIV checkpoint najdete ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, Sokolská 581 Hradec Králové, pavilon č. 6 vchod č. 3, pěšky se k pavilonu dá přijít i bočním vchodem od řeky a jsi přímo u nás. Checkpoint by nebyl bez velké podpory Fakultní nemocnice Hradec Králové, která umožnila jeho provoz. Proto neváhej a checkni svůj status v checkpointu Hradec Králové!

#image_description_285#

CSAP nove logo

Podpořte nás!

 

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

SANITKA

BRNO - Pekařská,
mezi Ginonem a Metrem
pátek 13.7.
čas: 17:00 → 23:00 hod.


BRATISLAVA Pride,
Hviezdoslavovo nám.
před hotelem PARK INN
sobota 14.7.
čas: 13:00 → 19:00 hod.

Připravte se on-line.

... PRŮBĚŽNÝ PLÁN SANITEK

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.