Evropský testovací týden na HIV a žloutenky 2018

Stejně jako každý rok i letos se Česká společnost AIDS pomoc, z.s. zapojila do projektu Evropský testovací týden na HIV a žloutenky. Tento rok testovací týden připadá na období od 23.11.2018 do 30.11.2018.

Otestovat se můžete v jakémkoliv našem CheckPointu v běžné provozní době. Seznam testovacích míst zde. Po vyhodnocení předtestového dotazníku jsme Vám schopni nabídnout test na HIV, syfilis, hepatitidu B a C.

V rámci Evropského testovacího týdne také proběhne mobilní testování v naší sanitce. Testovat budeme v Liberci, jako každý rok k příležitosti Světového dne boje proti AIDS. Otestovat se můžete na terminálu MHD Fügnerova v prostoru točny tramvají v Liberci ve čtvrtek 29.11.2018 od 13 hod. do 17 hod. Toto testování probíhá ve spolupráci s Dopravním podnikem měst Liberec a Jablonec nad Nisou.

V pražském CheckPointu v karlínském Domě světla bude možnost zcela výjimečně v rámci Evropského testovacího týdne se nechat otestovat kombinovaným rychlotestem INSTI zdarma. Běžně je tento test pouze na vyžádání za 400 Kč. Výsledek testu je znám do 2 minut a testuje se ze dvou kapek krve z prstu.

Obrázek č. 138

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

MOBILNÍ TESTOVÁNÍ - SANITKA

pro více detailů rozklikněte město

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.